Жінкам найгірше живеться в Єгипті - дослідження

— 12 листопада 2013, 10:40

В свою чергу, Коморські острови - найкращим. Про це йдеться в дослідженні фахівців з гендерної рівноправності фонду Thomson Reuters Foundation - благодійного підрозділу інформаційної агенції Reuters.

Всього фахівці досліджували становище жінок в 22 країнах. При складанні рейтингу, формально враховувалися такі параметри, як рівень насильства, участь жінок у політиці, можливість працевлаштування, отримання освіти, майнові права та інше, повідомляють РИА Новости.

Згідно з дослідженням, сексуальні зазіхання, жіноче обрізання геніталій та високий рівень насильства по відношенню до жінок під час народних заворушень, зробили Єгипет найгіршим для перебування жінок.

Крім Єгипту, в четвірці "найгірших" - Ірак, Саудівська Аравія і Сирія. На думку фахівців, зараз в Іраку жінкам живеться ще небезпечніше, ніж під час правління диктатора Саддама Хусейна.

У Саудівській Аравії відзначили невелике покращення у сфері жіночого права, проте жінки тут "як і раніше вважаються другим ґатунком". У Сирії "права жінок урізані" через збройний конфлікт і дискримінуючі закони.

У трійці арабських країн, де найкраще дотримуються права жінок - Коморські острови, Оман і Кувейт. Соціологи відзначають, що саме на Коморських островах жінкам вперше були надані рівні з чоловіками права в політичній та економічній діяльності.

Реклама:

Головне сьогодні