У відповідях на завдання з моніторингу теж помилки. Їх називають "технічними огріхами"

— 15 листопада 2013, 12:48

Дві відповіді, які Інститут інноваційних технологій і змісту освіти МОН спершу вказував як правильні, насправді є помилковими.

Це визнають і в самому Інституті: "У відповідях до тестів моніторингу з української мови за збірником "Українська мова (для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням українською мовою). 10 клас" авторів Голуб Н. Б., Шелехова Г. Т, Ярмолюк А. В., Скрипник Л. М містяться технічні огріхи".

"Правильними слід вважати відповіді: для 9 варіанту, № 7 – В, для 10 варіанту, № 7 – В", - йдеться у повідомленні Інституту.

Варіант № 9. 7 завдання. Правильна відповідь В, але МОН спершу подавало як правильну відповідь - А
Варіант № 10. 7 завдання. Правильна відповідь В, але МОН спершу вказувало правильною відповідь - А

Як відомо, з 12 листопада до 12 грудня 2013 року в Україні перевіряють знання учнів 5-х та 10-х класів шкіл усіх типів і форм власності.

Кожен збірник завдань для проведення моніторингу містить 10 варіантів тестів, кожен з яких складається із завдань, які відрізняються складністю та формою. Кожен учень виконує один варіант тестів та заповнює бланк відповідей.

ВІДЕО ДНЯ

Правильні відповіді до завдань тестів з відповідних навчальних предметів опубліковують у відритому доступі після завершення заходу.

Оцінки за моніторинг у класні журнали не виставлятимуться, але інформація про результати моніторингу кожного учня з усіх навчальних предметів буде до відома його батьків або осіб, які їх замінюють.

Як відомо, раніше нардеп Лілія Гриневич у депутатському зверненні на ім’я прем’єр-міністра вказувала, що моніторинг проводиться з порушенням усіх правил проведення моніторингових досліджень, що вплине на об’єктивність їх результатів.

Зокрема, моніторингові дослідження проводяться лише на репрезентативній вибірці, а перевірка знань 600 тисяч учнів дезорганізує роботу учнів.

"Загальний аналіз умов проведення цього дослідження свідчить про те, що це великий бізнес-проект Міністерства освіти і науки України", - йдеться у депутатському запиті голови комітету ВРУ з питань науки і освіти Лілії Гриневич.

Депутат пояснює, що моніторинг буде проведено у збірнику завдань, які вони мають придбати за свої гроші.

А у листі Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН чітко вказано, "що моніторинг проводиться за збірником завдань, що видані ТОВ "Центра навчально-методичної літератури" у 2013 році".

Комплект таких збірників для учнів 5 класів коштуватиме батькам 35 грн, для учнів 10-х класів - 94.

"Якщо врахувати, що згідно з перевідним контингентом у 5-тих класах має навчатись 397 тис. учнів, а у 10-их класах – 249 тис. учнів (дані Держкомстату), то загальна сума батьківських витрат становитиме понад 37,0 млн грн" , - писала депутат у своєму запиті.

Реклама:

Головне сьогодні