Карта криміногенності Києва: на Троєщині крадіжок менше, ніж на Печерську. Фото

— 18 листопада 2013, 15:50

Про це розповів автор і менеджер соціального веб-проект zloch.in.ua Роман Мельник, який разом із командою добровольців розробив першу в Україні карту злочинності Києва.

Використовуючи офіційну статистику МВС України, студенти-волонтери створили онлайн-карту, яка враховує точні адреси усіх злочинів, скоєних протягом останніх місяців у столиці.

"Наша карта дозволяє вже робити певний аналіз, показує де більше чи менше криміналу, який вид злочину де переважає. На карті оживають вулиці і райони з точки зору криміналістики. Печерський район і центр столиці – Хрещатик, Майдан, Льва Толстого геть по-іншому виглядають через призму насиченості скоєних злочинів", - розповів Роман у комнтарі "Українській правді. Життя".

Як зазначає розробник, нова карта дозволяє візуалізувати криміногенність по місту, визначити проблемні вулиці і допомогти міліції краще боротися зі злочинністю на своїх дільницях. На сайті цього соціального веб-пректу карту можна збільшити і побачити детальну картину по кожній вулиці.

Клікніть на карту для її збільшення

Хлопець розповідає, що такі карти дають можливість "організувати" саму міліцію.

"Наприклад у Донецьку я отримав дані щодо злочинності. Але з 18 тис. злочинів за 2013-й рік, лише 5 тис. були зареєстровані за адресою скоєння, а решта неясно де були вчинені. Це підриває саму суть ведення протоколів і аналітичної функції міліції, яка повинна не реєструвати злочини і навіть не просто шукати бандитів, а протидіяти самому виникненню правопорушень", - розповів він.

Розробник карти розповів, що у стратегічних планах - пряма співпраця з МВС, на основі партнерства чи навіть формальних нормативних актів, яка допоможе інтегрувати інтерактивну візуалізацію злочинів у діяльність МВС в цілому в Україні.

"Ми також плануємо створити такі гарячі інтерактивні карти по всіх великих містах України і робити рейтинг найбільш небезпечних районів чи вулиць", - зазначає Роман.

Карта також дозволяє побачити, в яких парках можна безпечно прогулятися, а в яких краще бути уважним. Червоними епіцентрами громадського неспокою як правило слугують станції метро і територія навколо них, особливо ближча до центру.

В планах ентузіастів - розробка карт погано освітлених вулиць, розбитих ліхтарів, кіосків з продажем алкоголю тощо, які будуть допомагати пояснити соціальні причини злочинності в Києві.

"Я зрозумів, що криміногенність зумовлюється багатьма соціальними і психологічними факторами, тому якщо разом із злочинністю нанести на карту інші дані (рівень освітленості, кіосків зі спиртним, дорогих кафе і апартаментів, закинутих об’єктів тощо) то можна справді побачити глибокі причини правопорушень", - зазначає ініціатор проекту.

Раніше соціальний проект zloch.in.ua є переможцем хакатону SocialBoost і був підтриманий Майкрософтом.

Українська правда. Життя

Реклама:

Головне сьогодні