У МОН знайшли винних у поганій якості підручників для школярів

— 21 листопада 2013, 18:50

Про це йшлося під час наради керівництва Інституту за участю головних редакторів видавництв, які отримали державне замовлення на видрук навчальної літератури, авторів нових підручників та фахівців наукової установи, повідомляє Освіта.ua.

В Інституті інноваційних технологій і змісту освіти вважають, що уникнути помилок у підручниках можна через посилення відповідальності авторів і видавництв.

Видавнича рада з питань підготовки підручників до видання проаналізувала якість оригінал-макетів та внесла ряд поправок і зауважень, однак чимало з них не були враховані видавництвами.

Перший заступник директора ІІТЗО Святослав Серебрянський звернув увагу на підвищенні персональної відповідальності авторів нових підручників та видавництв.

За його словами, варто переглянути існуючі договори і внести зміни в частині відповідальності та штрафних санкцій за допущення мовних огріхів і технічних помилок.

[L]Видавництвам необхідно звернути особливу увагу на підсилення кадрового складу редакцій, організацію для них курсів з підвищення кваліфікації тощо, сказав Серебрянський.

Заступник директора інституту Борис Терещук повідомив, що варто внести зміни до механізму проведення експертиз рукописів, оригінал-макетів та сигнальних примірників нової навчальної літератури.

На його думку, потребують доопрацювання Положення про апробацію та моніторингові дослідження навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів тощо.

За словами начальника відділення науково-методичного забезпечення загальної середньої освіти Олени Дубовик, Видавнича рада з питань підготовки підручників до видання дуже прискіпливо аналізувала якість оригінал-макетів.

Вона повідомила, що було внесено ряд поправок і слушних зауважень. На жаль, чимало з них не були враховані, що врешті негативно відбилось на якості підручників.

Як відомо, понад місяць триває дискусія довкола помилок у підручниках для школярів. Директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Олександр Удод у відповідь на критику підручників зауважив, що помилок немає.

А ті зауваження, які лунають, стосуються друкарських помилок. А критика, яка шириться пресою на адресу нових підручників, "є свідченням нецивілізованої конкурентної боротьби".

Раніше тернопільські видавці заявляли, що у згаданих підручниках з математики понад сотні помилок.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник сказав, що мимодруки у підручниках були через те, що авторка "Математики" хворіла.

"Той підручник, де були висмикнуті - до речі "Математика" не першого класу, а другого – там не було такої кількості підручників, було кілька мимодруків ("опечаток"). Не можна експлуатувати цю тему, тому що це єдиний рукопис з усіх 153 підручників, автор якого – чудовий вчитель математики Фаїна Михайлівна Рівкінд не змогла вичитати цей рукопис, бо знаходилася влітку, коли була друга верстка, в останній стадії онкозахворювання", - сказав Табачник.

"І досить вже журналістам мучити пам'ять цієї світлої жінки. Немає її поруч, а видавництво всі "опечатки" вже розіслало в кожну школу. Пожалійте світлу пам'ять вчителя", - додав він він.

Як раніше повідомляла "Українська правда. Життя", підручники з математики для першого класу написані незрозумілою для першокласника мовою.

Крім того, "Буквар" та "Українська мова" і "Літературні читання" для другого класу переповнені текстами на сільську тематику і містять чимало слів, які нині не використовуються у розмові.

Українська правда. Життя

Реклама:

Головне сьогодні