У МОН знайшли винних у поганій якості підручників для школярів

61
21 листопада 2013

Про це йшлося під час наради керівництва Інституту за участю головних редакторів видавництв, які отримали державне замовлення на видрук навчальної літератури, авторів нових підручників та фахівців наукової установи, повідомляє Освіта.ua.

В Інституті інноваційних технологій і змісту освіти вважають, що уникнути помилок у підручниках можна через посилення відповідальності авторів і видавництв.

Видавнича рада з питань підготовки підручників до видання проаналізувала якість оригінал-макетів та внесла ряд поправок і зауважень, однак чимало з них не були враховані видавництвами.

Реклама:

Перший заступник директора ІІТЗО Святослав Серебрянський звернув увагу на підвищенні персональної відповідальності авторів нових підручників та видавництв.

За його словами, варто переглянути існуючі договори і внести зміни в частині відповідальності та штрафних санкцій за допущення мовних огріхів і технічних помилок.

Видавництвам необхідно звернути особливу увагу на підсилення кадрового складу редакцій, організацію для них курсів з підвищення кваліфікації тощо, сказав Серебрянський.

Заступник директора інституту Борис Терещук повідомив, що варто внести зміни до механізму проведення експертиз рукописів, оригінал-макетів та сигнальних примірників нової навчальної літератури.

На його думку, потребують доопрацювання Положення про апробацію та моніторингові дослідження навчальної літератури для загальноосвітніх навчальних закладів тощо.

За словами начальника відділення науково-методичного забезпечення загальної середньої освіти Олени Дубовик, Видавнича рада з питань підготовки підручників до видання дуже прискіпливо аналізувала якість оригінал-макетів.

Реклама:

Вона повідомила, що було внесено ряд поправок і слушних зауважень. На жаль, чимало з них не були враховані, що врешті негативно відбилось на якості підручників.

Як відомо, понад місяць триває дискусія довкола помилок у підручниках для школярів. Директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Олександр Удод у відповідь на критику підручників зауважив, що помилок немає.

А ті зауваження, які лунають, стосуються друкарських помилок. А критика, яка шириться пресою на адресу нових підручників, "є свідченням нецивілізованої конкурентної боротьби".

Раніше тернопільські видавці заявляли, що у згаданих підручниках з математики понад сотні помилок.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник сказав, що мимодруки у підручниках були через те, що авторка "Математики" хворіла.

"Той підручник, де були висмикнуті - до речі "Математика" не першого класу, а другого – там не було такої кількості підручників, було кілька мимодруків ("опечаток"). Не можна експлуатувати цю тему, тому що це єдиний рукопис з усіх  153 підручників, автор якого – чудовий вчитель математики Фаїна Михайлівна Рівкінд не змогла вичитати цей рукопис, бо знаходилася влітку, коли була друга верстка, в останній стадії онкозахворювання", - сказав Табачник.

"І досить вже журналістам мучити пам'ять цієї світлої жінки. Немає її поруч, а видавництво всі "опечатки" вже розіслало в кожну школу. Пожалійте світлу пам'ять вчителя", - додав він він.

Як раніше повідомляла "Українська правда. Життя", підручники з математики для першого класу написані незрозумілою для першокласника мовою.

Крім того, "Буквар" та "Українська мова" і "Літературні читання" для другого класу переповнені текстами на сільську тематику і містять чимало слів, які нині не використовуються у розмові.

Українська правда. ЖиттяРеклама: