Помер відомий гуцульський музикант-віртуоз

— 23 січня 2014, 10:47

Уродженець села Верхній Ясенів Верховинського району походив із родини репресованих: батько загинув у 1949 році, а матір у 1950 році заслали до Мордовії, і лише через 25 років їй було дозволено повернутися до Верховини, пише Радіо Свобода.

Роман Кумлик із дитячих років займався музикою, ноти і музичну грамоту опанував самостійно. У 1982 році створив відому далеко за межами Прикарпаття капелу народних інструментів "Черемош".

15 років музикант працював у Польщі за контрактом з Люблінським академічним центром культури імені Марії Туріс-Латовської. Виступав з концертами, займався викладацькою діяльністю.

Та найбільшої слави музикантові принесло те, що сам він грав на 35 музичних інструментах, більшість із яких виготовив власноруч. Його ще називали "людина-оркестр".

У власному будинку він створив музей побуту, етнографії та музичних інструментів – не один туристичний маршрут пролягав через цей домашній музей.

До передачі івано-франківського радіожурналіста Володимира Безгачнюка до 90-річчя від дня народження Сергія Параджанова Роман Кумлик на старовинних автентичних інструментах записав усю музику, яка звучала у фільмі "Тіні забутих предків".

Роман Кумлик не дочекався виходу у світ збірки гуцульських пісень, яку підготував до друку: це 40 власних та близько 60 записаних зі слів старожилів.

Для обласного радіо він готував цикл пісень на слова Тараса Шевченка у супроводі гуцульських інструментів. Встиг лише записати "Реве та стогне Дніпр широкий" та "Заповіт".

Реклама:

Головне сьогодні