У Львові ховають закатованого євромайданівця Вербицького

11
24 січня 2014

Про це Українській правді. Життя повідомила його племінниця Оксана Вербицька.

Тіло загиблого у рідне місто привіз брат Юрій, який їздив опізнавати його у столицю.

Міська влада Львова пообіцяла допомогти Вербицьким у проведенні похорону.

Реклама:

При цьому сама родина відмовилися прийняти фінансову допомогу від українців.

"Якщо хтось хоче допомогти, то хай краще зробить це для Майдану, або для тих, у кого є більша потреба. У нас фінансової необхідності немає. Нам не потрібно. Така наша позиція", - наголосила Вербицька.

Як відомо, Юрія Вербицького викрали разом з київським громадським діячем Ігором Луценком 21 січня 2014 р. безпосередньо з приміщення офтальмологічного відділення Жовтневої лікарні в Києві, куди його привезли для надання медичної допомоги через травму ока.

За словами Луценка, який тепер є єдиним свідком викрадення львів'янина, їх катували разом, а потім потім розтягнули по різних кінцях лісу і "обробляли" окремо.

"Я лише чув, що дуже сильно пресують Юрія, - згадував Луценко. - Чому його, а не мене? Бо він виявився зі Львова. А для цих людей це особлива каста ворогів".

Після катувань, за словами Луценка, чоловіків з мішками на голові вивезли у невідомому напрямку у якийсь чи то гараж, чи то залізний контейнер. Там на той момент вже перебував якийсь невідомий третій чоловік.

Реклама:

Як відомо, активіста Луценка пізніже викинули просто на трасі, звідки він дістався до населенного пункту, а Вербицького та третього чоловіка знайшли мертвими на Бориспільскому масиві 22 січня.

В МВС повідомили, що смерть Юрія  "настала в результаті переохолодження, а тілесні ушкодження, які отримала ця людина, з цим не пов’язані".

Львів'янин Юрій Вербицький 1963 року народження.

Навчався на факультеті  геодезії Львівського політехнічного інституту. З 1994 року працював у відділі сейсмічності Карпатського регіону Інституту геофізики НАН України.

Був кандидатом фізико-математичних наук. Захоплювався альпінізмом.Реклама: