У Філарета закликали православних "невідкладно" об'єднатися

— 24 лютого 2014, 10:36

Таке рішення прийняв синод УПЦ КП, повідомляє "Комерсант-Україна".

З цим же закликом синод звернувся до деяких єпархій Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

Синод закликав до "невідкладного подолання розділення православної церкви в Україні".

"Очевидна необхідність утворення єдиної помісної Української православної церкви, яка гратиме об'єднуючу роль у суспільстві. Суперечності між нашими церквами поглиблюють громадський поділ. За допомогою Божою цьому слід покласти край!" - йдеться у заяві.

Синод УПЦ КП тут же направив звернення до духовенства УПЦ МП.

ВІДЕО ДНЯ

"Нам слід відкинути всі колишні образи. Ми повинні негайно почати діалог про об'єднання в єдину помісну православну церкву. Переконані, що Вселенський патріарх і більшість інших помісних православних церков визнають автокефалію єдиної УПЦ", - заявили в УПЦ КП.

Зі схожим закликом УПЦ КП звернулася до деяких єпископів УАПЦ, але безпосередньо до предстоятеля УАПЦ митрополита Мефодія (Кудрякова) синод не звернувся, заявивши, що особиста позиція митрополита завжди заважала об'єднанню церков.

В УПЦ КП вважають, що зараз, через різке ослаблення впливу Росії, об'єднання церков може відбутися.

"Існуючий поділ має зовнішньополітичну причину - дії Кремля. Але враховуючи, що зараз вплив Росії на Україну різко ослаб, об'єднання може відбутися", - заявив секретар Синоду УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

У свою чергу в УПЦ МП сприйняли ініціативу УПЦ КП досить стримано.

"Це не перше звернення УПЦ КП до нас. Як і ми безліч разів пропонували УПЦ КП повернутися в лоно церкви, з якого вони вийшли. Найближчим часом ми оголосимо нашу позицію з цього питання", - сказав представник УПЦ МП протоієрей Георгій Коваленко.

Українська правда

Реклама:

Головне сьогодні