Ахеджакова: Я особисто Україну не зраджу!

17
12 березня 2014

Разом із цим 75-річна зірка вважає, що, на жаль, "страшна машина запрацювала", і вдіяти нічого вже не можна

Про це вона сказала в інтерв’ю "Радио Свобода".

Ахеджакова народилася в Дніпропетровську і, хоча поїхала звідси ще немовлям, каже, що Україні – "така ж її батьківщина, як Росія". Актриса від самого початку відверто висловлювалася на підтримку Майдану, попри те, що на неї посипалися образи.

Реклама:

"Спочатку мене жахали ці образи, але події розвивалися таким чином, що мені краще бути на цьому боці. Нехай ображають, нехай жбурляють у мене каміння, але я особисто Україну не зраджу! Ні під яким виглядом, навіть якщо мене будуть жорстоко ображати та принижувати", - пообіцяла зірка.

Лія Меджидівна була серед 150 осіб, які підписали листа-звернення до українських колег від імені Кіносоюзу. У ньому вони засудили брехливу пропаганду та російську інтервенцію в Україну. Але Ахеджакова вже не вірить, що це якось допоможе.

"Я підписала лише для того, щоби мої колеги на Україні не думали, що я така ж, як і ті, хто займається цією страшною пропагандою. "Люди, ми з вами!" – і все. А вдіяти нічого не можна. Запрацювала страшна машина. Попереду йде пропаганда, за нею іде корисливість та жадібність. За ними – владолюбство та холуйство", - зазначила актриса.

На думку Лії Меджидівни, Росія "скотилася" до того періоду Радянського Союзу, коли треба мовчати, коли на сценах театрів лунають тексти, в яких "закамуфльовано" опозиційний зміст, а боягузи демонстративно йдуть із зали.

"Мені здається, ми нижче скотилися, ніж у ті часи, коли я була свідомою людиною і розуміла, що в таборах гниють найкращі люди, убито поетів, письменників, артистів, режисерів та просто чесних людей. Ми про це дізнавалися в ставали ворогами режиму, причому таємними. Адже не можна було нічого сказати", - поділилася актриса.

Нагадаємо, на думку Ахеджакової, російська влада налякана досвідом Майдану.

Реклама:


Реклама: