Євросоюз спрощує процедуру отримання віз та впроваджує новий вид - для турне

— 3 квітня 2014, 18:25

Про це в Брюсселі повідомила комісар ЄС із внутрішніх справ Сесилія Мальмстрем, пише Zahid.net.

За її словами, минулого року заяви на оформлення Шенгенських віз подали 17 млн. людей з так званих третіх країн.

Вона заявила, що окрім спрощення процедури оформлення Шенгенських віз, Європейська комісія затвердила також новий тип віз - Touring visa.

Власники таких віз, в тому числі і громадяни України, зможуть протягом року здійснювати турне країнами Шенгенської зони з можливістю продовжити візу ще на один рік.

"Сьогодні ми представляємо абсолютно новий тип візи: Touring віза. Після видачі такої візи її власнику зможе вирушити в турне Шенгенською зоною строком до одного року, з можливістю продовження цього терміну ще на один рік", - сказала вона.

"Це буде реальна перевага, особливо для туристів, які хочуть довше залишатися в Європі, але не налаштовані на тривале перебування тільки в одній із країн", - зазначила єврокомісар.

За її словами, така віза буде корисна, наприклад, артистам, які зможуть організовувати більш тривалі тури, а також студентам, які по завершенні навчання зможуть подорожувати і досліджувати інші частини Європи.

У ЄС вважають, що нинішні громіздкі і тривалі процедури не роблять різниці між тими, хто вперше подає заяву і тими, хто вже отримував візу. Це вважають неправильним, адже якщо хтось уже перевірений і є законним мандрівником, то немає необхідності перевіряти його знову і знову.

Зміни до візового кодексу вже затвердила Єврокомісія, а тепер нововведення мають бути схвалені в Раді ЄС та Європарламенті.

Європейський Союз також спростить низку процедур, пов'язаних з розглядом заяв та отриманням стандартних віз. Термін очікування рішення про оформлення Шенгенської візи пропонується скоротити з нинішніх 15 до 10 днів.

Окремо буде винагороджено людей, які регулярно їздять у країни ЄС. Після двох віз упродовж 12 місяців їм будуть видавати багаторазові візи терміном на три роки, заявила єврокомісар.

Зміни стосуються візової політики щодо громадян Китаю, Індії, Росії, Саудівської Аравії, Південної Африки та України.

Реклама:

Головне сьогодні