В Івано-Франківську святкують свято ковалів. Фото

— 10 травня 2014, 11:43

У фортечній галереї "Бастіон" розгорнули імпровізовану кузню, ковалі демонструють свою працю і художні вироби, дають майстер-класи, пише Радіо Свобода.

Попри побоювання організаторів, що через ситуацію в Криму та східних областях і поради деяких держав до співвітчизників утриматися від поїздок на Україну багато хто побоїться їхати на Прикарпаття, відомий у Східній Європі ковальський фест таки відбувається, хоча і при меншій чисельності.

Із Санкт-Петербурга приїхала ковальська команда, яка підтримала рух проти війни з Україною.

Тільки два українські міста – Івано-Франківськ та Донецьк є членами Європейської асоціації ковальських міст. Та з Донецька зміг приїхати лише Сергій Каспрук. Каже, що сів на поїзд, а його колег просто не пропустили б через блокпости, бо у ковалів багато знарядь праці, які хтось вважав би зброєю.

За традицією, ковалі спільно виготовлятимуть ковану композицію, яку потім залишають в дарунок місту. Цьогоріч її тема – "Єднання".

За словами голови громадської організації "Свято ковалів" Сергія Полуботька, ковалі робитимуть скоби, які "з’єднуватимуть чотири сторони світу, чотири пори року своєю любов’ю і дружбою".

"Ця тема сьогодні набуває особливої актуальності. Основою композиції буде хрест, який видно з усіх боків: і зверху хрест, і справа чи зліва, який символізує перетин людської душі між земним і небесним", – сказав Сергій Полуботько.

Проходить також пленер "Позитив", є окремі виставки "Орнаментальне ковальство" та студентська "Ковальське сузір’я", працює і студентська майстерня.

Традиційно було названо господаря "Свята ковалів-2014". Символ влади – робочий фартух коваля передано власнику кухні-музею з Надвірни Михайлу Балабану.

"Свято ковалів" в Івано-Франківську триватиме три дні.

Реклама:

Головне сьогодні