Прага підняла жовто-блакитні прапори на підтримку України. Фото

23
22 травня 2014

В акції взяли участь 60 міст та сіл Чехії, повідомляє Німецька хвиля.

Акцію "Прапор для України!" ініціювала благодійна організація "Людина в біді", яка восени 2013-го і взимку 2014-го систематично надавала допомогу учасникам київського Євромайдану.

"Впевнений, що українська демократія заслуговує на нашу підтримку, а надто в часи, коли проти України точиться неоголошена війна", - заявив один з керівників організації Ростислав Валвода.

Реклама:

Піднявши над столичним магістратом синьо-жовтий прапор, міський голова Праги Томаш Гудечек сказав, що цим символічним жестом він висловлює солідарність свою і своїх земляків з українцями, а водночас і надію на те, що після виборів президента справи в Україні підуть на краще.

До півторамільйонної Праги долучився стотисячний Ліберець, де на міській ратуші раніше кілька днів провисів величезний портрет президента РФ Путіна з домальованими на знак протесту "гітлерівськими" вусиками.

 

Не залишилися осторонь акції "Прапор - Україні!" і такі міста, як Карлові Вари, Брно, Ліберець, Оломоуц, Яблонець-над-Нисою, Градец-Кралове та інші. Загалом - понад шістдесят міст та громад.

Не всі їхні мешканці сприйняли заклик "Людини в біді" однаково. Дехто зі сторінок місцевої преси дорікав міській владі тим, що вона, мовляв, мусить "дбати про тротуари і дороги, а не лізти в українську політику". Та думок на підтримку солідарності не бракує.

Ініціатори акції - організація "Людина в біді" - останніми роками активно й плідно діяла в Україні. Зокрема, в Криму, де заснувала мережу юридичних консультацій.

"Ми б воліли й надалі допомагати кримським українцям, але за умов російської окупації працювати стає дедалі важче, ба навіть небезпечно, і деякі наші колеги вже покинули Крим", – повідомила координаторка українських проектів Олена Іванців.

Реклама:

Проаналізувавши ситуацію на сході України, чеські благодійники вирішили приділяти найбільше уваги допомозі незалежним українським журналістам. Вони, каже Іванців, наражаючи себе на небезпеку працюють на поборення російської інформаційної пропаганди.Реклама: