Інспектори ДАІ зніматимуть на відео те, як їм дають хабарі

— 12 червня 2014, 09:10

Про це йдеться у зверненні Сіренка, розміщеному на сайті ДАІ.

За його словами, "жорстке реагування на прояви корупції" дали результати - і "скарг щодо неправомірних дій інспекторів ДАІ (стало) значно менше".

"Однак, викорінюючи корупцію в своїх лавах, ми постійно стикаємося з ситуацією, коли самі учасники дорожнього руху намагаються "відкупитися" від прискіпливого інспектора, пропонуючи йому грошову винагороду", - зауважив Сіренко.

"Таким чином "спіймані" водії намагаються уникнути судової тяганини чи адміністративної відповідальності. І навіть не замислюються над тим, що скоюють злочин, за яким, відповідно до законодавства України, передбачена кримінальна відповідальність", – додав він.

Сіренко нагадав, що за спробу дати хабар передбачено штраф від 500 до 750 неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеження волі на термін до 4 років, або позбавлення волі на той самий термін, із спеціальною конфіскацією.

ВІДЕО ДНЯ

"Вимагаючи від працівників ДАІ принципового, чесного, відповідального ставлення, учасники дорожнього руху повинні пам’ятати, що у них є не тільки права, але й обов’язки. Тож, водії мають самі чітко дотримуватися вимог законодавства", - підкреслив начальник ДАІ.

"Аби надати водіям "додатковий" стимул щодо виконання законів України, мною прийняте рішення про відповідне документування спроб дачі хабара працівникові ДАІ. Наразі кожен регіональний підрозділ отримав доручення щодо фото, відеофіксації таких неправомірних дій з боку порушників дорожнього руху", - повідомив він.

"Отже, відтепер, пропонуючи гроші інспектору аби уникнути відповідальності за скоєне правопорушення, водій має всі шанси потрапити до об’єктиву фотоапарату чи відеокамери, що зафіксують момент передачі коштів інспектору ДАІ. За що, відповідно, керманичу авто доведеться відповідати згідно чинного законодавства", - зазначив Сіренко.

Реклама:

Головне сьогодні