Туристичні візи, запропоновані ЄС, не допоможуть звичайним туристам

— 17 червня 2014, 14:47

Про це ЄвроПравді заявили представники Гендиректорату ЄК з внутрішніх справ в ході зустрічі в Брюсселі у вівторок, 17 червня.

Як відомо, раніше ЄК звернулася до країн-членів з пропозицією ввести новий тип візи, орієнтований на громадян, багато подорожуючих по ЄС. Ці пропозиції мають бути затверджені Радою ЄС та Європарламентом і можуть вступити в силу не раніше другої половини 2015 року.

Між тим, на переважну більшість туристів ці зміни не вплинуть.

"Якщо туристи не планують залишатися в країнах ЄС на тривалий період, більше ніж на 90 днів, для них як і раніше буде легше подавати на звичайні візи для багаторазового в'їзду. Нові туристичні візи задумані виключно для тих, хто має намір залишатися в ЄС надовго", - зазначив один зі співрозмовників видання.

"Звичайним мандрівникам буде непросто довести, що вони підпадають під критерії турвізи", - додав інший чиновник.

Як повідомляла ЄвроПравда, на сьогодні практика видачі туристичних віз є однією з найбільш неоднорідних. Ряд країн дискримінують українських аплікантів, посилаючись на те, що туристичні візи не врегульовані законодавством ЄС. Водночас, заявникам-туристам з Росії і Білорусії в консульствах цих же країн видаються "довгі" багаторазові візи.

Реклама:

Головне сьогодні