Папа Франциск відлучив мафію від церкви

— 23 червня 2014, 10:08

Цю заяву понтифік зробив під час одноденного візиту до регіону Калабрія на півдні Італії, пише Німецька хвиля.

Цей регіон вважають серцем одного з найбільших мафіозних синдикатів Італії Ндрангета. Річний грошовий оборот цього клану оцінюють у 53 мільярди євро. За деякими даними, його єднають зв'язки зі злочинним світом 30 країн Європи, Латинської Америки та США.

Саме проти мафії Франциск виступив з низкою різких висловлювань. "З цим злом треба боротися. Його треба витіснити і сказати йому "ні"", - заявив понтифік під час відкритої служби.

Франциск прибув до Калабрії, аби зустрітися із батьком трирічного хлопця, який у січні став жертвою боротьби місцевих наркокланів. Хлопця, а також його діда та компаньйонку було вбито пострілом у голову. Тіло дитини, пристебнуте ременем безпеки, знайшли в згорілій машині Fiat Punto.

За версією правоохоронців, інцидент став наслідком чергового конфлікту місцевих наркокланів, а потрійне вбивство стало помстою за непогашений борг за наркотики. Батько загиблого хлопця та його мати перебувають у в'язниці за злочини, пов’язані з наркотиками.

ВІДЕО ДНЯ

Після січневого інциденту Папа Римський пообіцяв відвідати проблемний регіон на півдні Італії і в суботу виконав свою обіцянку. Повідомляється, що Франциск вирушив до Калабрії попри наявність побоювань в оточенні понтифіка щодо безпечності цієї поїздки.

Це вже не перший виступ Папи Римського Франциска проти організованої злочинності, але найбільш різкий, зазначають інформагенції. Раніше, 1993-го року, з різкою критикою діяльності сицилійської мафії виступив Папа Римський Іван-Павло ІІ.

Водночас офіційний речник Ватикану отець Чіро Бенедеттіні пояснив, що слова Понтифіка про відлучення мафіозі від церкви слід сприймати не як формальний церковний указ, а радше як прямий сигнал членам організованих злочинних угруповань. За словами Бенедеттіні, вони не можуть бути причетними до церковних таїнств, адже своїми діями вони відійшли від Бога.

Реклама:

Головне сьогодні