Папа Франциск відлучив мафію від церкви

33
23 червня 2014

Цю заяву понтифік зробив під час одноденного візиту до регіону Калабрія на півдні Італії, пише Німецька хвиля.

Цей регіон вважають серцем одного з найбільших мафіозних синдикатів Італії Ндрангета. Річний грошовий оборот цього клану оцінюють у 53 мільярди євро. За деякими даними, його єднають зв'язки зі злочинним світом 30 країн Європи, Латинської Америки та США.

Саме проти мафії Франциск виступив з низкою різких висловлювань. "З цим злом треба боротися. Його треба витіснити і сказати йому "ні"", - заявив понтифік під час відкритої служби.

Франциск прибув до Калабрії, аби зустрітися із батьком трирічного хлопця, який у січні став жертвою боротьби місцевих наркокланів. Хлопця, а також його діда та компаньйонку було вбито пострілом у голову. Тіло дитини, пристебнуте ременем безпеки, знайшли в згорілій машині Fiat Punto.

За версією правоохоронців, інцидент став наслідком чергового конфлікту місцевих наркокланів, а потрійне вбивство стало помстою за непогашений борг за наркотики. Батько загиблого хлопця та його мати перебувають у в'язниці за злочини, пов’язані з наркотиками.

Після січневого інциденту Папа Римський пообіцяв відвідати проблемний регіон на півдні Італії і в суботу виконав свою обіцянку. Повідомляється, що Франциск вирушив до Калабрії попри наявність побоювань в оточенні понтифіка щодо безпечності цієї поїздки.

Це вже не перший виступ Папи Римського Франциска проти організованої злочинності, але найбільш різкий, зазначають інформагенції. Раніше, 1993-го року, з різкою критикою діяльності сицилійської мафії виступив Папа Римський Іван-Павло ІІ.

Водночас офіційний речник Ватикану отець Чіро Бенедеттіні пояснив, що слова Понтифіка про відлучення мафіозі від церкви слід сприймати не як формальний церковний указ, а радше як прямий сигнал членам організованих злочинних угруповань. За словами Бенедеттіні, вони не можуть бути причетними до церковних таїнств, адже своїми діями вони відійшли від Бога.powered by lun.ua