Адвокат Сенцова вимагає розібратися із незаконним позбавленням режисера українського громадянства

— 21 липня 2014, 10:10

Про це повідомила прес-секретар Дінзе Дженні Курп.

У своєму зверненні адвокат посилається на Федеральний конституційний закон від "Про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та утворення в складі Російської Федерації нових суб'єктів - Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя", на підставі якого російська влада розглядає Сенцова як громадянина РФ.

За інформацією адвоката, Сенцов не отримав паспорт громадянина РФ у встановлені терміни - до 17 червня, - і не подавав заяву про отримання громадянства РФ, у зв'язку з чим не може вважатися громадянином РФ.

При цьому закони Росії не передбачають, за словами адвоката, "автоматичного визнання громадянства РФ без проходження правової та адміністративної процедури, в ході якої особі необхідно здійснити юридично значимі дії в своїх інтересах, що не було зроблено з боку Сенцова".

Як відомо, кінорежисера Олега Сенцова 11 травня в Сімферополі затримали співробітники ФСБ. Згодом його було доправлено до московської в'язниці "Лефортово".

28 травня, директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс повідомив, що 27 травня українська сторона одержала від РФ ноту, в якій стисло інформується, що українці підозрюються в організації терористичної діяльності, підготовці злочинів, незаконному придбанні і носінні зброї.

Він наголосив, що Україна вимагає звільнити своїх громадян, оскільки злочини, які їм інкримінуються, є "абсолютним абсурдом".

Перебийніс заявив, що Консульський відділ Посольства України в РФ направив додатковий запит ФСБ Росії про надання дозволу на зустріч Сенцова і ще двох затриманих українців з консульським працівником.

У понеділок, 7 липня Лефортовський суд Москви продовжив до 11 жовтня утримання під вартою українського режисера.

16 липня Європейський суд з прав людини комунікувати скаргу і зажадав від влади Росії до 18 липня подати інформацію про кримінальну справу стосовно українця.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні