Андрухович отримає премію імені Ханни Арендт

— 25 липня 2014, 10:26

Крім того, відзнаку отримають колишні активістки російської панк-групи Pussy Riot Надія Толоконникова та Марія Альохіна, повідомляє Німецька хвиля.

Премією нагороджуються особи, які у своїй діяльності відкрито та мужньо, незважаючи на небезпеки, відстоюють свою політичну думку, зазначається на сайті Фонду. Церемонія вручення премії відбудеться у грудні у Бремені.

"Лауреатки і лауреат живуть та працюють на постімперському просторі колишнього Радянського Союзу та опираються спробі відновити старий режим в Україні та Росії та знищити політичні свободу. Причому умови в незалежній Україні, звичайно, відрізняються від тих, що у Росії, яка на під владою Путіна може повернутися до попередніх царських та радянського насильницьких режимів", - говориться в заяві Фонду імені Генриха Белля.

Юрій Андрухович став лауреатом премії, серед іншого, за його участь у протестах, які розгорталися в Україні від листопаду 2013 року, наголошують у Фонді.

Зокрема, цього року український письменник видав збірку творів про український Євромайдан, яка з'явилася в одному з німецьких видавництв. Нагороджуючи Андруховича, члени журі відзначають також діяльність борців за незалежну та демократичну Україну.

Окрім того, премія має послужити заохоченням іншим митцям та активістам, адже боротьба за завоювання свободи не закінчилася, зазначається у повідомленні на сайті Фонду.

Премія, названа на честь німецької філософки та публіцистки єврейського походження та авторки тези про "банальність зла" Ганни Арендт, надається німецьким Фондом імені Генриха Белля та муніципальною владою міста Бремена за помітний внесок у громадську дискусію на складі та суперечливі теми глобального масштабу.

Реклама:

Головне сьогодні