Сенцова вирішили залишити під вартою до 11 жовтня

— 8 серпня 2014, 10:10

Як повідомляє Інтерфакс, апеляційна скарга захисту Сенцова, яка просила скасувати рішення про продовження арешту, була відхилена.

"Арешт Сенцова Київським судом Сімферополя був незаконним, він винесений нелегітимним суддею, за участю нелегітимного прокурора і адвоката. Лефортовський суд Москви в свою чергу незаконно продовжив арешт", - сказав адвокат в ході засідання Мосміськсуду.

Прокурор зі свого боку просила скаргу відхилити.

Раніше Лефортовський суд задовольнив клопотання слідства про продовження Сенцову запобіжного заходу у вигляді взяття під варту на три місяці.

Як відомо, кінорежисера Олега Сенцова 11 травня в Сімферополі затримали співробітники ФСБ. Згодом його було доправлено до московської в'язниці "Лефортово".

28 травня, директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс повідомив, що 27 травня українська сторона одержала від РФ ноту, в якій стисло інформується, що українці підозрюються в організації терористичної діяльності, підготовці злочинів, незаконному придбанні і носінні зброї.

Він наголосив, що Україна вимагає звільнити своїх громадян, оскільки злочини, які їм інкримінуються, є "абсолютним абсурдом".

Перебийніс заявив, що Консульський відділ Посольства України в РФ направив додатковий запит ФСБ Росії про надання дозволу на зустріч Сенцова і ще двох затриманих українців з консульським працівником.

У понеділок, 7 липня Лефортовський суд Москви продовжив до 11 жовтня утримання під вартою українського режисера.

16 липня Європейський суд з прав людини комунікувати скаргу і зажадав від влади Росії до 18 липня подати інформацію про кримінальну справу стосовно українця.

Реклама:

Головне сьогодні