Краєзнавчий музей Донецька знищили снарядами

5
21 серпня 2014

Як повідомляє "Голос України", знищено близько тисячі експонатів.

За словами директора музею Євгена Денисенко, стіни, дах, підвал зруйновані. Просіли плити перекриття. "Із 29 залів уціліли лише три. Постраждали кабінети співробітників, і мій також. Вилетіли всі 400 вікон. Якщо чесно, досі не усвідомив того, що сталося. Музей відновленню не підлягає. Все життя в один момент перетворилося на ніщо", - сказав він.

Він також каже, що найбільших втрат зазнала археологічна колекція: вона була розташована у сховищі під залою природи. Туди потрапили два снаряди, які пробили підлогу.

"Це найдавніші артефакти, які збиралися роками. Вони опинилися під завалом. Те, що ще можна врятувати, ми рятуємо - перевозимо до філії музею чи зносимо до підвалу. Музей працював до останнього дня, приймали відвідувачів. Хоча 80 відсотків персоналу перебували у відпустці, ми не зачинялися. Гадали, що не можемо в цей час залишити донеччан без музею", - відзначив директор.

Дісталося й сусідній будівлі обласного ліцею для обдарованих дітей "Ерудит": за словами директора Ольги Радіонової, вибуховою хвилею вибито шибки. У закладі, де навчаються школярі з усієї області, не знають, коли зможуть розпочати уроки. Не виключено, що навчальний процес перенесуть до більш мирного міста.powered by lun.ua