Створено шрифт, яким писав Тарас Шевченко. Фото

— 11 вересня 2014, 10:50

Основою для шрифту стала рукописна збірка творів Кобзаря "Три літа". Проект реалізовувався за підтримки Міністерства культури України, повідомляє 5 канал.

"За допомогою автентичного почерку Шевченка, тепер можна писати листи своїм близьким, коханим – і все це ніби робить нас ближчими до магії генія, дотичними до нього особисто. Адже почерк, як кажуть психологи, має потужну енергію, та літери, написані від руки, несуть генетичну пам'ять. За ним можна дізнаватися дещо про характер людини", – сказав під час презентації Міністр культури Євген Нищук.

"Ми підтримали цей проект, бо саме завдяки нашому Великому Кобзарю відбувається наша мистецька ідентифікація, як країни, народу, який знають у цілому світі. Це надзвичайно важливо зараз – і в тих доленосних подіях, які переживає Україна, і, символічно, у рік 200-ліття з дня народження Шевченка", - додав Нищук.

До створення шрифту залучили групу графічних дизайнерів - Дмитра Растворцева, Лук’яна Турецькогота Генадія Заречнюка. Шрифт адаптовано як до кириличних, так і латинських літер.

Нині Kobzar KS підтримує близько 100 мов, має власний напис цифр, пунктуаційних та математичних знаків, також у нього інтегровані лігатури та орнаменти. Цікавою розробкою дизайнерів стала і можливість писати деякі літери у кількох різних варіаціях, як буває і у звичайному почерку людини.

"Скачати шрифт з почерком Шевченка вільно можна з офіційного сайту проекту - kobzar.kyivstar.ua. Файл є сумісним з програмами Microsoft. Також, використовуючи "конструктор" на сайті, можна прямо найого базі створювати свої картинки із підписами, писати за допомогою он-лайн форми листи, а також –робити макети принтів на футболки", - зазначено у повідомленні Міністерства культури.

Реклама:

Головне сьогодні