Сенцов став почесним членом журі кінофестивалю у Сан-Себастьяном

— 15 вересня 2014, 14:21

Таким чином фестиваль, слідом за іншими поважними кінофорумами висловив підтримку режисерові, заарештованому ФСБ 10 травня у Криму, пише Gazeta.ua.

"Роз'яснюю: це ніяке не вшановування Сенцова, а висловлення солідарності міжнародної кіноспільноти з репресованим режисером. Вода камінь точить: такі акції на головних фестивалях світу можуть впливати на ситуацію і сприяти звільненню політв'язня", - написав на своїй сторінці у Facebook відомий кінокритик Андрій Плахов.

Нагадаємо, що акція підтримки Сенцова пройшла на кінофестивалі у Венеції. Також до складу журі Сенцова ввів і київський кінофестиваль "Молодість".

Як відомо, кінорежисера Олега Сенцова 11 травня в Сімферополі затримали співробітники ФСБ. Згодом його було доправлено до московської в'язниці "Лефортово".

28 травня, директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс повідомив, що 27 травня українська сторона одержала від РФ ноту, в якій стисло інформується, що українці підозрюються в організації терористичної діяльності, підготовці злочинів, незаконному придбанні і носінні зброї.

Він наголосив, що Україна вимагає звільнити своїх громадян, оскільки злочини, які їм інкримінуються, є "абсолютним абсурдом".

Перебийніс заявив, що Консульський відділ Посольства України в РФ направив додатковий запит ФСБ Росії про надання дозволу на зустріч Сенцова і ще двох затриманих українців з консульським працівником.

У понеділок, 7 липня Лефортовський суд Москви продовжив до 11 жовтня утримання під вартою українського режисера.

16 липня Європейський суд з прав людини комунікувати скаргу і зажадав від влади Росії до 18 липня подати інформацію про кримінальну справу стосовно українця.

У серпні стало відомо, що Мосміськсуд визнав законним продовження до 11 жовтня арешт українського режисера. Апеляційна скарга захисту Сенцова, яка просила скасувати рішення про продовження арешту, була відхилена.

"Арешт Сенцова Київським судом Сімферополя був незаконним, він винесений нелегітимним суддею, за участю нелегітимного прокурора і адвоката. Лефортовський суд Москви в свою чергу незаконно продовжив арешт", - сказав адвокат в ході засідання Мосміськсуду.

Реклама:

Головне сьогодні