У Львові створили робота-розвідника для АТО. Фото

— 24 вересня 2014, 10:45

Про це телеканалу "Україна" розповів один з розробників робота Ростислав Пасічник, якого цитує AIN.ua.

Самохідну радіокеровану машину зібрали на одному з підприємств міста у співпраці з місцевими вченими. Апарат може не тільки збирати інформацію, але і доставляти до 300 кг вантажу і зброї. Крім того, робот здатний евакуювати поранених солдат.

Запас ходу у робота складає 6 годин, при цьому на нього можна встановлювати акумулятори з будь-якої техніки. Механізм здатний працювати в умовах від -40 до +80 градусів за Цельсієм, під дощем, снігом та градом. При цьому вартість його виготовлення в десять разів менше, ніж у зарубіжних аналогів, стверджують творці.

Управляти роботом можна дистанційно. Через захищений радіоканал установка може віддалятися від центру управління на кілька кілометрів. Спеціально для потреб військових у зоні АТО, на прохання знайомих, інженери розробили гусениці, за допомогою яких робот може навіть дертися по сходинках.

Партію апаратів вже замовили львівська мерія і українська Нацвардія, в якій інтерес до військової робототехніки не гасне. Також зацікавилися львівською розробкою висловили українські військові з регулярної армії, однак, перш ніж робити замовлення, вони хочуть випробувати установку на поле бою.

Реклама:

Головне сьогодні