Україна потрапила в двадцятку країн, найгірших для життя літніх людей

— 1 жовтня 2014, 09:51

Перше місце в світі за рівнем соціального та економічного добробуту літніх людей посіла Норвегія.

Згідно висновків Global AgeWatch Index, третина країн світу не готова до того, що населення швидко старішає. У державах із низьким та середніх прибутком лише чверть людей, старших за 65 років, отримують пенсії.

Країни, що перебувають у кінці рейтингу, не здатні запропонувати літнім людям належної безкоштовної медичної допомоги, лікування хронічних хвороб, субсидованого транспорту тощо.

Про це пише Time.

Між тим як запевняють експерти HelpAge International та Саутгемптонського університету, до 2050-го року 21% від населення Землі становитимуть люди, старші за 60 років, що буде непросто для економіки.

У 2012-му році соціальне забезпечення, державне медичне обслуговування літніх та малозабезпечених людей у Сполучених Штатах "з'їло" понад 40% усіх державних витрат та 10% від ВВП.

Тим не менш, Америка в цьогорічному рейтингу посіла лише восьме місце. Норвегію ж визнали найкращою країною для життя в похилому віці. Експерти відзначили наявність добре розвинених організацій із піклування про літніх людей, а також проведення кампаній з підвищення серед населення обізнаності відносно проблем громадян похилого віку.

До першої десятки також увійшли Швеція, Швейцарія, Канада, Німеччина, Нідерланди, Ісландія, США, Японія та Нова Зеландія.

У Білорусі 64-те місце, в Росії – 65-те. Причому російські пенсіонери стали жити краще - торік країна мала 78-му сходинку.

Україна цього року посіла 82-гу сходинку, опинившись посередині між Ганою та Марокко. Найгіршою країною для того, щоби в ній постаріти, визнали Афганістан.

Реклама:

Головне сьогодні