Світлина з Євромайдану перемогла на престижному фотоконкурсі у Празі. Фото

— 15 жовтня 2014, 08:51

Автор фотографії – молодий чеський фотожурналіст Філіп Сінґер з агенції ЕРА (European Pressphoto Agency) зафіксував мить, коли чоловік із закривавленим обличчям минав стіну з ангелами Михайлівського собору в Києві, пише Радіо Свобода. Фото датується ніччю на 1 грудня 2013 року.

В інтерв’ю чеському інформаційному каналові ČT24 член журі конкурсу, американський фотограф і мистецтвознавець Джеймс Г’юґенін зазначив, що жюрі ні миті не вагалось, "протягом п’яти хвили одноголосно вибрало найкращу фотографію цьогорічного Czech Press Photo".

За словами Г’юґеніна, фото Філіпа Сінґера звернене до важливої сучасної європейської події, особистий біль цього чоловіка на тлі мовчазної величі святих і ангелів – "це сильна метафора, яка хвилює й промовляє до кожного".

Низка фотографій Філіпа Сінґера, я і фотографії з Майдану зими 2013 року інших авторів також відзначені журі конкурсу. В цілому український Майдан – головна тема Czech Press Photo 2014.

Всього в ювілейному, 20-му конкурсі Czech Press Photo взяли участь 267 фотографів, на конкурс було представлено 3360 фотографій.

Головна нагорода конкурсу "Кришталеве око" буде вручена авторові Філіпові Сінґеру 21 листопада у Празі на урочистому відкритті виставки найкращих робіт Czech Press Photo і становить у перерахунку 5 500 доларів.

Реклама:

Головне сьогодні