Світлина з України перемогла у фотоконкурсі "Вікі любить Землю 2014". Фото

— 12 грудня 2014, 16:03

Про це повідомляє ГО "Вікімедія України". Як йдеться у повідомленні, журі було особливо вражене композицією фото та грою світла.

Міжнародне журі складалось із 7 осіб, більшість з яких мають досвід у сфері фотографії природи: Дієго Дельсо (Іспанія/Німеччина), Мухаммад Махді (Танзанія/Індія), Хуліан Монхе-Нахера (Коста-Рика), Сузанна Планк (Австрія), Естер Соле (Іспанія), Олег Жарій (Україна) і вікімедієць Wikimk (Македонія). Кожна з країн-учасниць могла пропонувати одного члена журі, проте тільки 5 країн скористалось такою можливістю. Двох інших членів журі призначив міжнародний організаційний комітет.

Завданням фотоконкурсу "Вікі любить Землю" є, з одного боку, створити якісні вільноліцензовані світлини якомога більшої кількості пам’яток природи, і, з іншого, сприяти охороні природи через популяризацію інформації про пам’ятки природи.

Перше місце: "Вид на Карпатський національний природний парк з Говерли" Дмитра Балховітіна

Фото Дмитра Балховітіна

Друге місце: Національний парк "Серра-дус-Органос", штат Ріо-де-Жанейро, Бразилія.

Фото Карлус Перес Коуту

Друге місце здобула фотографія з Бразилії, на якій зображено "Божий палець" — найвідомішу кам’яну формацію Національного парку "Серра-дус-Органос" в штаті Ріо-де-Жанейро. Захопливий краєвид доповнено досконалою композицією, а на думку одного з членів журі ця світлина навіть нагадує китайську картину.

Третє місце: Національний парк Мукрі у волості Рапла, Естонія.

Фото Янно Лойде

Світлина національного парку "Мукрі" у волості Рапла в Естонії (автор: Янно Лойде (Amadvr)). Ця майже монохромна світлина зображує осінній туман над болотами Естонії. Журі також відзначило тут вдале відтворення червоного відтінку неба і високий рівень деталізації.

Четверте місце: скеля Шаан-Кая, Ялтинський гірсько-лісовий природний заповідник, АР Крим

Фото Олександра Черних

П’яте місце: гора Крчин, Національний парк "Маврово", Македонія

Фото Мартина Димитрієвського

Шосте місце: Aekingerzand, національний парк "Дрентс-Фріз-Вольд", Нідерланди

Сьоме місце: вид на ботанічний заказник "Новий Світ" з мису Капчик, АР Крим

Восьме місце: Регіональний ландшафтний парк "Зуївський", Донецька область, Україна.

Фото Віталія Башкатова

Дев’яте місце: Аїзер, масив Джурджура, провінція Буйра, Алжир

Фото Chettouh Nabil

Десяте місце: водоспад Аїн-Леградж, провінція Бордж-Бу-Аррерідж, Алжир

Фото Chettouh Nabil

Ідея провести конкурс "Вікі любить Землю" виникла у 2012 році як логічне доповнення до успішного фотоконкурсу "Вікі любить пам’ятки", присвяченого історичним та культурним пам’яткам. Цю ідею вперше втілили в Україні протягом 15 квітня — 15 травня 2013 року.

У 2014 р. до конкурсу приєднались іще 15 країн з Європи, Азії, Африки та Америки. У більшості країн конкурс проходив з 1 по 31 травня, але в деяких країнах конкурс завершився пізніше. Найпізніше конкурс завершився у Сербії — 15 липня. Загалом протягом конкурсу понад 3 тис. учасників завантажили і опублікували на умовах вільної ліцензії понад 70 тис. світлин.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні