Вчені довели: смартфони змінюють мозок

— 27 грудня 2014, 16:03

Учені використали електроенцефалографію (ЕЕГ) і виявили чіткі відмінності між мозком власників смартфонів і людей, які використовували "звичайні" мобільні телефони.

Про це повідомляє BBC.

Користувачі смартфонів, за даними ЕЕГ, мали більш "пристосовані" пальці.

З 37 добровольців 26 користувалися смартфонами з сенсорним екраном, а 11 мали старі моделі звичайних телефонів.

ЕЕГ зафіксувала обмін повідомленнями між мозком і руками. Електроди на головах волонтерів записували цей обмін.

ВІДЕО ДНЯ

Виходячи з цього, дослідники змогли створити картину того, яка частина тканин мозку відповідає за діяльність цієї частини тіла.

Результати показали помітні відмінності між користувачами смартфонів і людьми зі звичайними моделями мобільних телефонів.

ЕЕГ зафіксувала у користувачів смартфонів більшу мозкову активність у відповідь на механічне натискання великого, вказівного і середнього пальців.

І це, ймовірно, може бути пов'язано з тим, як часто піддослідні користувалися сенсорними екранами: чим частіше, тим більшою була активність, зафіксована ЕЕГ.

Дослідники говорять, що їхні відкриття дають підстави говорити, що мозок піддається впливу та може модифікуватися під впливом досвіду, здобутого людиною.

Наприклад, в скрипалів область мозку, яка відповідає за пальці, які грають на інструменті, значно розвинутіша, ніж у тих, хто не грає.

Дослідники підозрюють, що те ж саме стосується і смартфонів - багаторазове використання змінює мозок.

Автор дослідження Арко Гош, з Інституту Нейроінформатики університету Цюріха, зазначив: "Я був дуже здивований масштабом змін, викликаних смартфонами".

Реклама:

Головне сьогодні