Розпочався конкурс для інтернет-активістів The Bobs 2015

— 19 лютого 2015, 16:19

Цього разу, конкурс стартує з великими змінами.

Зокрема, буде вперше вручено приз "За свободу слова". Цю відзнаку отримає особистість або ініціатива, яка особливим чином виступає в інтернеті на захист права людей на вільне висловлювання думок.

"Цим призом DW робить акцент на ключовій рисі The Bobs: діяльності для людей, які використовують цифрові можливості, щоб реалізувати своє право на свободу слова", - заявляють організватори.

[L]Ще одна новація - три міжнародні номінації, переможців яких обиратиме міжнародне журі конкурсу. Це "Найкраща соціальна ініціатива", "Безпека і захист особистих даних", "Мистецтво та медіа". Номінації охоплюють найважливіші тематичні сфери, в яких інтернет-активісти використовують цифрові можливості, щоб зміцнювати громадянські суспільства у своїх країнах.

Реєстрація проектів на конкурс триває до 12 березня. Реєструйте українські проекти тут. Узяти участь у конкурсі може кожен.

Окрім цих призів, The Bobs нагороджує проекти в 14 мовних номінаціях конкурсу. Переможців тут обирають виключно інтернет-користувачі. З 9 квітня кожен користувач і кожна користувачка можуть голосувати на сайті конкурсу у номінаціях "Вибір користувачів: найкраща сторінка українською" (а також англійською, німецькою та всіма іншими мовами The Bobs). У кожній мовній номінації змагаються п'ять проектів, створених однією й тією ж мовою. Проекти-фіналісти обирає журі.

14 членів міжнародного журі The Bobs - експерти-носії всіх 14 мов конкурсу. Вони обиратимуть переможців трьох міжнародних номінацій на засіданні в Берліні на початку травня. "Новачки" в журі цього року - Лейла Нахаваті (арабська мова), Маурісіо Санторо (португальська), Санам Долатшахі (перська) та Олександр Морозов (російська).

Україну в журі представляє директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.

Чимало переможців The Bobs минулих років добре відомі на своїх батьківщинах та за кордоном. Наприклад, безпрецедентний викривальний проект YanukovychLeaks, здійснений українськими журналістами після повалення Віктора Януковича.

Або кубинська дисидентка і блогерка Йоані Санчез, яка перемогла в The Bobs у 2008 році і після того стала відомою в багатьох країнах і здобула чимало інших нагород. Також - китайський письменник і блогер Лі Ченгпенг, а ще фотоблогер із Єгипту, переможець у номінації "Найкращий блог" 2014 року Мосааб Ельшамі, який фотографував єгипетську революцію. Усі ці та багато інших лауреатів конкурсу мужньо захищають право на свободу слова в країнах, де це право не завжди є безумовним.

Одинадцятий конкурс The Bobs закінчиться церемонією нагородження переможців, яка відбудеться 23 червня під час медіаконференції Deutsche Welle Global Media Forum у Бонні. Володар призу "За свободу слова" буде відомий дещо раніше - 26 лютого.

Реклама:

Головне сьогодні