5 тис. дітей з окупованих територій хочуть вступати до українських ВНЗ - заступник міністра

17
18 березня 2015

Про це в студії Громадського радіо розповів заступник міністра освіти і науки України Павло Полянський.

За його словами, на непідконтрольних українській владі Донецькій області знаходяться 4-5 тисяч учнів, котрі мали би йти до 9-го класу. І близько 3 тисяч на території Луганської області.

"Ми маємо свої неформальні комунікації. Серед дітей, що знаходяться на непідконтрольній території Донецької області, 3 тис. виявляють бажання вступати до українських університетів і близько двох тисяч дітей із Луганської області також хочуть вступати до українських вишів", - каже Полянський.

Реклама:

Він також розповів, що наразі, разом із Міністерством оборони та волонтерським організаціями вирішується питання перетину блокпостів для тих, хто складатиме ЗНО. Заступник міністра додає, що їх однаково складно перетинати, як з боку сепаратистів і росіян, так само і з боку українців.

"Перепустки видаються у "сектор А" і "сектор В", але вони не діють для перетину інших. Тому ми реєструємо всіх наявних дітей на ЗНО без документів. Достатньо довідки зі школи, що дистанційно ця дитина зареєструвалася", - пояснює він.

За його словами, діти які виїжджатимуть для складання ЗНО, будуть забезпечені житлом на час складання ЗНО та вступних іспитів до вишу.

Він також каже, що у багатьох дітей, у багатьох школах, і не лише на окупованих територіях, а і на підконтрольних українським силовикам, навчальний процес зірвано. У нормальному форматі він не відбувся.

"Частина дітей переселилася, частина дітей там і досі лишається. Так, ми організували дистанційний курс, але не скрізь є інтернет, навіть не скрізь є електроенергія. Ще ми обрали понад 1900 опорних шкіл, аби цього року видати шкільні атестати, якщо йдеться про випускників. Ми повинні дати шанс дітям у вигляді шкільного атестату. Навчання не зводиться лише до класно-урочної системи", - зазначає Полянський.

За його словами, він спілкувався із дітьми різного віку і помітив певний синдром, котрий інколи зводиться до декількох ключових фізіологічних сигналів: врятувати своє життя і поїсти. "Ми для всіх готуємо шкільні атестати. У нас мінус 3500 тисячі дітей по Донецькій області, котрі ймовірно виїхали до Росії та близько 3 тис. по Луганській області. Але ми для всіх готуємося видати шкільні атестати", - розповідає заступник міністра.

Реклама:

Тобто, якщо ці діти знайдуться та звернуться по атестат, вони їх отримають.Реклама: