На Інститутській таки хочуть створити "Ритуальний парк Пам'яті Героїв", машини з піском приїхали засипати котлован

— 27 березня 2015, 19:13

Про це у коментарі "УП.Життя" розповів голова Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА Дмитро Білоцерковець.

"Почали приїжджати машини з землею і піском сюди в центр Києва і почали тут його висипати. Ми зацікавились, що відбувається. Ми не можемо знайти ніяких кінців, водії кажуть, що у нас є дозволи з міськадміністрації", - розповів Білоцерковець.

"Ніяких документів, ніякої дозвільної документації, ніякого старшого на майданчику. Потім з’являються ось ці люди, один з них називає себе головою правління ГО "Громадський рух визволення", ініціатором цього проекту", - коментує голова Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА.

Фото Sasha Burlaka

Головою правління ГО "Громадський рух визволення" є Анатолій Тихончук. Він розповів, що його організація разом з БФ "Пам'яті Небесної сотні" хочуть збудувати тут згаданий парк, про що повідомили на білл-бордах навколо майданчику.

На запитання, чи отримували вони якісь дозвільні документи на встановлення цих бордів і на початок будь-яких робіт на майданчику, Тихончук відповів: "Хай тепер міська рада дає дозвіл. Я не хочу туди йти, бо мені треба буде платити там хабарі".

"Є будівельна компанія, ми підписали з нею контракт. Вона повинна засипати все це (котлован, у якому наразі чимало сміття – ред..), прибрати і здати рівну площадку. В цей момент ми маємо зібрати громадське слухання, зібрати 10 тисяч підписів…", - додав Тихончук.

[L]На зауваження, що згідно з законодавством, все має бути навпаки – спершу дозвіл, а потім – роботи, Тихончук відповів: "Я зайшов у кадастровий реєстр, ця територія рахується як приватна власність. Я в шоці".

"Тим більше, якщо це приватна власність, то як ви тут взялись щось засипати?", - уточнив журналіст.

"А ми хотіли подивитись, хто це тут таку приватну власність взяв. Я знаю, що ця земля під арештом, я хочу аби Служба Безпеки розібралась, хто тут нарив і чому ніхто проти цього не протестував. Хіба це великий злочин, коли тут буде парк в честь пам’яті героїв Небесної сотні? Я готовий за це нести будь-яку кару, але я розумію, що маємо це зробити", - додав він.

За задумом громадського руху "Визволення" та фонду "Пам'яті Небесної сотні", на майданчику поблизу кінотеатру "Кінопалац" на вулиці Інститутській мають бути каплиця, дзвіниця, статуя Архангела, бювет, меморіальний знак загиблому активісту, паркова на 40 машиномісць. Фото УП.Життя
Каплиця, дзвіниця, статуя Архангела, бювет, меморіальний знак загиблому активісту, паркова на 40 машиномісць. Фото УП.Життя

Дмитро Білоцерковець зауважив, що якщо у громадського руху "Визволення" є свій проект, то вони "можуть його подати (на конкурс "Територія гідності" – авт..), хоча терміни вже закінчились".

"Але тим не менше вони можуть запропонувати свій проект на обговорення і почати контакт з громадою міста Києва, представниками КМДА, ознайомитись з конкурсом, коли буде реалізований цей проект. І як це має реалізовуватись", - сказав Білоцерковець.

Анатолій Тихончук про конкурс "Територія гідності" (на концепцію оновленого громадського простору ядра Києва з меморалізацією подій Революції Гідності) нічого не знав.

За задумом громадського руху "Визволення" та фонду "Пам'яті Небесної сотні", на майданчику поблизу кінотеатру "Кінопалац" на вулиці Інститутській мають бути каплиця, дзвіниця, статуя Архангела, бювет, меморіальний знак загиблому активісту, паркова на 40 машиномісць.

Проект парку, обнародуваний на білл-бордах поряд на вулиці Інститутській. Фото Sasha Burlaka

Як відомо, триває міжнародний конкурс по проектуванню громадського просторо у центрі Києва "Територія гідності".

28 лютого закінчився прийом заявок на участь у конкурсні проектів "Території гідності". З-поміж 149 заявок на участь, після технічної експертизи на наявність усіх документів, не оприлюднення проектів у ЗМІ та подачі документів вчасно, до участі у конкурсі допущено 108 заявок.

Найближчим часом його організатори планують провести виставку проектів учасників конкурсу на Майдані Незалежності у Києві, а потім цю виставку показати в Одесі, Львові, Дніпропетровську і Харкові. У "Території гідності" у четвер вперше почули про плани створення у центрі міста "Ритуального парку Пам'яті Героїв України- Небесної сотні".

Українська правда. Життя

Реклама:

Головне сьогодні