"Вони билися за Батьківщину": у Підмосков'ї з'явився плакат, де розмістили фото льотчиків Люфтваффе. Фото

13
28 квітня 2015

Першим фото виклав у своєму Facebook блогер і правий активіст Михайло Пожарський, повідомляє Дзеркало тижня.

Інформація поширилася в соцмережах і ЗМІ. Компанія, яка розмістила скандальне "привітання", заявила про помилку і нашвидкоруч зняла плакат, а міський голова Сергій Гриднєв публічно вибачився.

"Я приношу свої вибачення ветеранам Великої Вітчизняної війни, приношу їх мешканцям міста, області, країни, і однозначно розберуся, хто конкретно винен, що так вийшло", - цитує його ТАСС.

 Михайло Пожарський/Facebook

ЗМІ зазначають, що на білборді зображений екіпаж одного з найвідоміших бомбардувальників Люфтваффе часів Другої світової Юнкерса Ju 88, а саме члени 71-ї бомбардувальної ескадри KG71.

Російський портал "Новий день" нагадав про низку аналогічних курйозів. Так, в челябінському Златоусті в 2013 році на плакаті до Дня Перемоги розмістили фото американських солдатів на Іводзімі. У 2012-му в Єкатеринбурзі на плакатах до Дня перемоги з'явилися німецькі танки "Пантера", а в 2006 році калінінградські газетярі проілюстрували привітання ветеранів ВВВ зображенням німецького важкого танка "Тигр".

Раніше ЗМІ писали про незвичайне вшанування ветеранів Другої світової війни в Єкатеринбурзі. Там один з похоронних будинків проводить акцію, в ході якої їм пропонують випити горілки або чаю в ритуальному залі в оточенні похоронної атрибутики, а також безкоштовно отримати штучні квіти.

Головне на сайті