У МОН не збираються передавати видавництвам результати відбору підручників вчителями - журналіст

15
29 квітня 2015

Про це в публікації на "Українській правді. Життя" написала журналіст Іванна Коберник, яка опублікувала офіційні відповіді Інститут інноваційних технологій і змісту освіти (ІІТЗО) про конкурс підручників.

Як випливає з роз’яснень цього інституту МОН, "результати відбору електронних версій оригінал-макетів підручників з кожного навчального предмета, передані загальноосвітніми навчальними закладами,є орієнтовними для друкуванні їх за кошти державного бюджету"(орфографія листа ІІТЗО збережена – авт.).

"Інформація про результати відбору електронних версій оригінал-макетів підручників, передані кожним загальноосвітнім навчальним закладом, передаватися видавництвам не буде", - йдеться у роз’ясненні.

Той таки інститут в іншому листі роз’яснював, що вибір вчителів вподобаних підручників на сайті електронного репозитарію "…є рейтинговим голосуванням, а не держзамовленням".

Як відомо, 1-го травня завершується "Конкурс підручників для 4 і 7 класів".

Конкурс був оголошений як такий, за результатами якого підручники обиратимуть самі вчителі, замовлятимуть через інтернет на сайті електронного репозитарію ua.lokando.com і отримають саме ті книжки, за якими найбільше захочуть вчити дітей.

"Вчителі країни матимуть можливість ознайомитися з конкурсними підручниками, обрати один із них, а школи – замовити підручники, які обрали їхні педагоги", –повідомляла прес-служба МОН.

А заступник міністра освіти Павло Полянський в інтерв'ю допускав, що різні вчителі навіть в одній школі матимуть право обрати різні підручники – аби тільки добре вчити дітей.

 
 
 

У середу ввечері заступник міністра освіти і науки Павло Полянський на своїй сторінці у Facebook закликав вчителів голосувати за підручники. Він також навів статистику: станом на 27 квітня вже проголосували понад 70% шкіл в 5-ти областях (Івано-Франківська, Рівненська, Житомирська, Закарпатська та Львівська).

Водночас, у коментарях під постом Полянського вчителі вказують, що доступ до повних текстів підручників закрито з 15 квітня.

ЗВЕРНЕННЯ БЮРОКРАТА ДО ТВОРЧИХ ЛЮДЕЙ – ВЧИТЕЛІВГромадянин, який ігнорує участь у виборах, не ходить до виборчих дільниц...

Posted by Павло Полянський - Pavlo Polianskyi on 29 квітня 2015 р.

Українська правда. Життя