Музичук та Вакарчук стали почесними громадянами Львова. Фото

— 2 травня 2015, 06:38

Святослав Вакарчук зізнався, що уникає всіляких нагород або ставиться до них іронічно, але відмовитись від звання "Почесного громадянина міста", рідного Львова не міг, повідомляє Радіо Свобода.

Тут живуть його батьки: мама – художниця, тато – науковець. Вони прийшли разом з сином у сесійний зал Львівської міськради, де відбувалась церемонія нагородження найдостойніших. Із такої оказії Святослав Вакарчук одягнув костюм і краватку.

Із батьками і сестрою прийшла по нагороду "Львів’янка року" шахістка Марія Музичук. Вона разом із сестрою орендує у Львові помешкання. Після здобуття титулу чемпіонки світу життя у шахістки дещо змінилось – довелось звикати до мікрофонів і телекамер. Нагорода для Марії Музичук від львів’ян стала несподіваною, як і обіцянка міського голови Львова надати шахістці квартиру у місті Лева.

У Львові традиція відзначати кращих людей міста започаткована у 1991 році ще депутатським корпусом першого демократичного скликання. Звання "Почесний громадянин Львова" було присвоєно папі Римському Івану Павлу ІІ, президенту Віктору Ющенку, відомому політологу Збігневу Бжезинському, меценату Роберту Готсу.

Визначає претендентів на звання спеціальна комісія Львівської міськради, останніми роками відбувається онлайн голосування.

Нагрудні відзнаки, які вручають номінантам, виготовлені з золота. Святослав Вакарчук зберігатиме нагороду вдома. Але в Києві чи у Львові –"це ми зараз з батьками вирішимо", зауважив він.

Із 1-го до 4 травня Львів святкує День міста. Цьогоріч у місто Лева приїхало дуже багато гостей. Всі готелі і хостели у Львові зайняті, запланована різноманітна програма розважальних заходів.

Реклама:

Головне сьогодні