У Києві вибрали найкращі стартапи, які можуть втілити в життя
Зі 160 проектів, що надійшли на конкурс журі обрало 10.
Серед них буде обрано переможця, який отримає 200 тисяч гривень на реалізацію своєї ідеї.
Наразі найкращими стартапами визнали:
Спільне картографування позитивних міських просторів в Києві. Суть ідеї полягає у зібранні бази "позитивних міських просторів", де міські жителі люблять проводити час та відчувають себе щасливими.
ЕкоМапа – це безкоштовний мобільний додаток, який визначає ваше місцезнаходження і вказує найближчий пункт прийому батарейок, люмінісцентних ламп і термометрів тощо.
connecTABLE – ініціатива сусідства у подвір’ях дворів спальних районів Києва.
![]() |
Проект має на меті створити умови, що сприятимуть для комунікації та соціалізації.
Карта міста безпечного для дітей.
![]() |
Проект включає в себе збір інформації про комфортні і безпечні зони міського простору, в яких можуть перебувати діти. Заявки про несприятливі місця для знаходження дітей та родин з дітьми направлятимуться до відповідальних служб, які мають вирішити проблему.
yourtree.com.ua – Краудфандингова платформа для озеленення міста. Ідея проекту полягає у створені веб-сайту та мобільного застосування, які б дозволяли будь кому з киян сфотографувати та розмістити на інтерактивній мапі місця, де мали б рости дерева, а іншим громадянам – киянам, гостям міста та просто меценатам профінансувати посадку дерев у цих місцях.
Мистецька інтервенція в урбаністичний простір міста – має на меті прикрасити мистецькими об’єктами урбаністичний простір депресивних районів Києва.
![]() |
Соціум-бібліотека. Мережа публічних просторів. Стартап пропонує трансформувати бібліотеку у вільний, загальнодоступний, культурний, демократичний простір, а системи бібліотек – в єдину мережу таких просторів, що рівномірно розташовані у місті.
![]() |
Проект дає змогу на інтерактивній мапі здійснювати пошук однодумців на вузькій території (двір, вулиця, квартал, район, місто) та згуртовуватися для вирішення спільних локальних проблем: прибирання території, ремонт під’їзду, реконструкція дитячого майданчику, демонтаж МАФів, тощо.
![]() |
Автори ідеї переконані, що їх проект не просто дозволить економити кожного дня величезну кількість електроенергії, але й перетворить вечірні прогулянки киян і туристів нашого міста на справжній атракціон. Будь-який житель Києва, який користується смартфоном, матиме змогу "замовити" собі світло – створити навколо себе освітлення бажаного кольору та яскравості, що супроводжуватиме його по всьому парку, плавно перетікаючи від одного ліхтарика до іншого.
![]() |
Проект передбачає створення ресурсу, який допомагає налагоджувати зв’язки між власниками порожніх приміщень та молодими підприємцями, стартаперами, художниками та культурними організаціями, які шукають місце для роботи, виставок, репетицій.
Як відомо, з 29 до 31 травня у столичному парку імені Пушкіна вперше відбудеться фестиваль міських проектів "PRO місто", де десять фіналістів конкурсу на кращий міський стартап-2015 предствлять свої проекти громаді.
Українська правда. Київ