Покоління Y каже "так" дошлюбному сексу, але має менше коханців – дослідники

508
13 травня 2015

Принаймні так вважають експерти, що провели дослідження на тему зміни сексуальної поведінки американців протягом останніх десятиліть.

Його результати оприлюднило днями видання Archives of Sexual Behavior, пише Time.

До покоління Y чи покоління Міленіуму відносять людей, які народилися між початком 1980-х та початком 2000-х. Дослідники кажуть: ця генерація нині виявляє найбільшу, порівняно з попередніми, толерантність до інтимних стосунків до шлюбу.

Наприклад, у 2004-му році дошлюбний секс схвалювали 44%. У 2012-му році таких людей стало вже 58%.

У 1972-му лише 38% американців вважали нормальним лягти у ліжко, не сходивши перед цим до вівтаря. У 1978-му ці цифра зросла до 38%, у 1982-му – до 41%.

Зміни на краще сталися й у ставленні до людей нетрадиційної сексуальної орієнтації. У 1973-му не бачили у гомосексуалізмі нічого поганого  11% американців. У 2012-му із толерантністю ставилися до геїв 44% опитаних.

Цікаво, що попри порівняно вільні погляди на секс та шлюб, люди Y мають менше партнерів, ніж представники попередніх поколінь. "Пальма першості" в цьому питанні поки що належить повоєнним "бумерам" та представникам раннього покоління Х.

У середньому поколінню Y "вистачає" 8 партнерів.

"Хоча представники покоління Міленіуму є більш толерантними до такої поведінки, вони не сприймають це як ліцензію спати направо й наліво", - зазначає авторка статті Джин Твінг.

На її думку, мати меншу кількість партнерів людей цього покоління спонукає не мораль, адже вони зростали в світі, де вже не існувало табу на дошлюбний секс. Річ у більшій їхній обізнаності щодо ВІЛ та інших хвороб, що передаються статевим шляхом.