У Росії фонд, який фінансував підготовку молодих учених, визнали "іноземним агентом"

12
27 травня 2015

Інформацію про це опублікував сайт фонду "Династія".

"Династія" створена меценатом Дмитром Зіміним, засновником компанії "Вимпелком". Сам Зімін – вчений радіо-технік. Благодійний фонд заснував після припинення активної трудової діяльності в 2001 –му році.

 Дмитро Зімін - одні з небагатьох, хто системно фінансував молодих вчених. Фото: kommersant.ru

Його фонд фінансує 20 програм і проектів у сфері розвитку освіти та просвітництва, а також фінансово підтримує молодих фізиків і математиків, вчителів, обдарованих школярів. Спонсорує підготовку майбутніх науковців, фестивалі популярної науки, публічні лекції вчених з світових ім'ям. 

Фонд фінансується за рахунок коштів Зіміна, розміщених за кордоном, на підставі цього чиновники і включили його до реєстру.

Виконавчий директор фонду Ігор Разумов повідомив, що планова перевірка фонду проводилася з 2 по 25 квітня 2015м року.

В результаті перевірки Головне управління Мін'юсту встановило, що в діяльності фонду є порушення – отримання іноземного фінансування та участь у політичній діяльності шляхом проведення політичних семінарів "Я думаю" та випуску книги "Право і влада".

Дмитро Зімін публічно заявив, що відмовиться фінансувати фонд через визнання фонду іноземним агентом. На підтримку фонду вже виступили члени Російської академії наук, відомі фізики і математики, молоді вчені, педагоги, науковці, журналісти, люди самих різних професій.