Кількість шкідливих речовин у повітрі не перевищує норми – КОДА

— 10 червня 2015, 13:13

Про це заявляє директор департаменту екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації Володимир Циба, повідомляє "Інтерфакс".

"Було проведено нараду екологічного штабу, і, за даними аналізу на 8:00, ситуація стабільна, викиди не перевищують норми", - сказав він журналістам у вівторок на місці події.

Володимир Циба спростував заяви громадських організацій, які, за його словами, нагнітають ситуацію, і попередню заяву київської міської влади, що в столиці перевищені допустимі норми.

"Тут же це більше ситуація через загазованість і стан у Києві, який до сьогоднішньої ситуації не має відношення", - сказав він.

Директор департаменту екології Київської ОДА повідомив, що з прилеглих сіл надходять скарги від громадян на те, що у них виникають алергічні прояви та утруднення дихання.

"Звісно, ці питання виникатимуть, тому що якісь викиди в атмосферу є. І прохання до людей дещо обмежити пересування, перебування на вулиці або тоді забезпечити себе пов'язками", - зазначив він.

У свою чергу виконувач обов'язків головного санітарного лікаря Київської області Олександр Чепурний зазначив, що станом на 9:00 середи перевищення забруднення атмосферного повітря основними інгредієнтами, які виділяються під час горіння нафтопродуктів, не зафіксовано, показники на рівні 20-30% від гранично допустимої концентрації для повсякденного життя.

"Відзначається певне наростання, але воно значно менше за гранично допустиму концентрацію, в межах сотих показників", - пояснив він.

Чепурний також повідомив, що в середу було відібрано проби ґрунту на вміст солей важких металів, результати будуть до кінця дня четверга.

В. о. головного санлікаря області зазначив, що після виникнення цієї ситуації розпочався моніторинг Васильківського району, нині його здійснюють у населених пунктах Київської області, зокрема у Василькові, Білій Церкві, Фастові, Боярці та прилеглих до Києва територіях.

Олександр Чепурний також зазначив, що дим не йшов у напрямку столиці, тому в Києві не може бути перевищення показників забруднення повітря у зв'язку з виниклою надзвичайною ситуацією.

Реклама:

Головне сьогодні