Випускник на лінійці зняв свою медаль і вдягнув дівчині, якій вчителька "зарубала" нагороду. Фото

— 12 червня 2015, 14:04

Далі взяв мікрофон та, звертаючись до дівчини, сказав, що вона несправедливо залишилася без медалі, хоча найбільше з усіх присутніх її заслуговує, пише "Галицький кореспондент".

"В одному класі вчилась дуже розумна дівчинка, вона навіть школу починала з другого класу. Вона вірила у справедливість і в те, що країна у нас помінялась. Старанно вчилась, майже все на 12 балів, ставала переможницею і призеркою олімпіад з різних предметів. Але одна вчителька з історії в 11-му класі (мабуть, за те, що дівчинка не ходила до неї на репетиторство), ставить їй 8 і "рубає" золоту медаль. І ось на лінійці виходить до мікрофона її однокласник-медаліст Марко Левандовський і каже приблизно таке: "Ці слова я хочу сказати для Олі Мацюк. Ти не одержала золотої медалі, хоча, як ніхто, її заслуговуєш, тому це твоя медаль", - описав історію батько одного з школярів Петро Крив’юк на Facebook.

Марко Левандовський зняв свою золоту медаль і передав її своїй однокласниці Олі Мацюк

За словами Олі Мацюк, вся ця неприємна історія – наслідок неприязного ставлення до неї вчительки історії. Мовляв, ще в 10-му класі вчителька історії пригрозила, що не поставить хорошої оцінки тим, хто ходитиме на додаткові заняття до інших вчителів.

"Ми одразу звернулися до класного керівника. Але та запевнила нас, що все буде добре й то вона просто так говорить. А з вересня я і ще троє моїх однокласників пішли на репетиторство до іншої вчительки, ще четверо – до нашої. Починаючи з вересня, вона почала нас "валити". У всього класу були погані оцінки, крім тих чотирьох, які ходили до неї. До кінця року у всіх оцінки виправилися, а в мене й трьох моїх однокласників, які ходили до іншої вчительки, – ні", – розповіла випускниця.

За словами Олі, батьки учнів зверталися до директора, в міське та обласне управління освіти і навіть у Міністерство освіти і науки. В результаті до школи приїхала комісія з Івано-Франківська: з учнями не розмовляли, контрольної для перевірки знань не дали, а закінчилося все тим, що вчителька отримала догану.

Як зазначає дівчинка, всі оцінки в табелі у неї хороші і вона дійсно претендувала на золоту медаль. Проте через історію медалі так і не отримала. Оля каже, що вчинком Марка була здивована та вражена й аж ніяк цього не очікувала.

"Але мені було дуже приємно", – додає вона.

Стала на бік учениці і начальник міського управління освіти Марія Грицан.

Вона підтвердила, що ця історія тягнеться ще з початку навчального року. До листопада у коломийських школах не було журналів (бо на них не було грошей), відповідно, вчителі оцінки ставили, хто куди.

Коли ж журнали з’явилися, то всі оцінки, виставлені в учительських записниках, були перенесені. Так в Олі Мацюк, круглої відмінниці, з’явилася "вісімка" з історії.

Марія Грицан впевнена, що це був свідомий вчинок вчительки.

"Судіть самі: учениця здала ЗНО з української мови на 199 балів. Думаю, що й історію вона могла б вивчити на таку ж оцінку. Я спілкувалася з цією вчителькою, намагалася привести її до здорового глузду, однак вона твердила, що оцінка справедлива, і на перездачу категорично не погоджувалася. Вважаю, що цей хлопчина, який віддав свою медаль Олі, показав, що деякі наші учні в рази достойніші, ніж окремі педагоги", – сказала вона.

По-іншому трактує цю історію вчителька Марта Грановська. Вона запевняє, що 8 балів, які вона поставила Ользі Мацюк за перший семестр і які не дозволили їй отримати медаль, справедливі.

"У першому півріччі, з вересня до грудня, учениця до історії не готувалась, не докладала зусиль, матеріал не засвоєно. Чому – не знаю, об’єктивних причин не було: і не хворіла, та й в сім’ї все було гаразд. Коли ж я запитувала Олю, чому її рівень знань з історії недостатній, вона зверхньо відповідала, що не зобов’язана все знати. Як наслідок, усі підсумкові та контрольні роботи учениця написала на оцінку, не достатню для отримання золотої медалі. Ці роботи бачило і міське управління освіти, і обласне, а також перевірка, яка приїжджала наприкінці лютого", – каже пані Марта.

Загалом, вчителька розцінює цю ситуацію як спробу поквитатися з нею: "Батьки могли прийти до мене на урок і сказати, щоб я перед ними опитала всіх медалістів, в тому числі і їхню доньку. Однак до мене ніхто не підходив".

"А те, що мені закидають той факт, що, мовляв, дівчинка ЗНО здала майже на 200 балів, то скажу, що ЗНО і засвоєння шкільної програми – це різні речі, які не зовсім коректно порівнювати. Загалом, до дитини не маю претензій, у неї є потенціал, але дехто хоче використати цю ситуацію у своїх інтересах. Хтось – щоб попіаритись перед місцевими виборами, а хтось – щоб поквитатися зі мною", - сказала вчителька.

Схожу позицію зайняв і директор школи Мирослав Граб.

Він каже, що довести, чи свідомо вчителька занизила оцінку учениці, неможливо.

"У школі проводилися заміри знань, контрольні, в тому числі і з історії. Роботу Олі Мацюк вчителька оцінила на 8 балів, таку ж оцінку було виставлено за семестр і за рік загалом. Зараз довести, чи було це зроблено свідомо, чи ні – неможливо. Після цього випадку у нас була комісія, засідання педагогічної ради, ми перевіряли роботу цієї вчительки, за наслідками перевірки вона отримала догану", коментує Мирослав Граб.

Ось така непроста історія, в якій важко однозначно розставити акценти. Висновки, звичайно, робити вам, і у кожного вони будуть свої. Єдине, що можна сказати напевне, – це те, що наша освіта потребує негайних та кардинальних змін.

Реклама:

Головне сьогодні