"Хто як не ми": українська модель на інвалідному візку мріє про подіум, аби створити "безбар'єрне середовище". Фото
21-річна красуня дебютувала на Українському тижні моди, незважаючи на те, що ніколи не ходила.
Дівчина наполягає, що її інвалідність ніколи не стане на перешкоді до її мрії стати моделлю.
![]() |
Фото зі сторінки Олександри у Facebook |
Крім своєї "модельної" роботи дівчина бореться за кращі умови для інвалідів-колясочників. Олександра, яка отримала травму хребта під час свого народження каже, що мріяла стати фотомоделлю ще з 16-ти років.
![]() |
За її словами в той самий час вона випадково прочитала статтю в інтернеті, як Олександр Маккуїн запросив на подіум модель на протезах, і як гарно він це подав. "Я подумала, що такої моделі як я у світі ще не було. Тому варто спробувати. Я почала писати листи у різні модельні агенції світу, надсилаючи їм свої фото", - ділиться вона."Мене одного дня у кафе помітила фотограф і вона запросила мене на зйомку. Я була дуже натхненна та зрозуміла, що модельний бізнес - це моє. Я отримала величезне задоволення від робити з нею", - розповіла вона "Українській правді. Життя"
![]() |
У деяких модельних агенціях дівчині відповіли, що вона дуже вродлива, та у світі моди, попиту на таких як вона нема і вони нічим не можуть допомогти.
![]() |
"На той момент у мене більше не було ідей як розвиватися в даному напрямку і я на якийсь час залишила це бажання. За наступні 5 років я закінчила університет, отримала червоний диплом психолога, спробувала себе в різних сферах. Однак протягом усього цього часу, я, як і раніше, знаходила і сама писала різним фотографам, чиї роботи мені подобаються, і ми влаштовували фотосесії", - розповідає Олександра.
![]() |
"Цього року збіглося 2 події. При обласній раді в Дніпропетровську ми з командою захистили проект про "Безбар'єрне середовище" в місті Дніпропетровську - споруді пандусів в центральній частині міста. Однак фінансування так і не змогли знайти. Також я прочитала, що на тижні моди в Нью-Йорку вперше в історії пройшов показ за участю моделей з обмеженими фізичними можливостями. Ця тема стала популярна і обговорювана на світових подіумах. І я вирішила, що це потрібно просувати і в Україні. Паралельно привертаючи увагу до проблеми непристосованості інфраструктури України для людей з обмеженими фізичними можливостями", - каже дівчина.
![]() |
Наразі вона працює над збільшенням свого портфоліо з найкращими фотографами із Києві та Дніпропетровська.
"Я готова для нових творчих проектів. Звичайно, мені б дуже хотілося взяти участь у показі укріїнського дизайнера, адже в мене є ідея концепції подібного показу", - ділиться модель.
![]() |
Вона мріє побувати на світових тижнях моди та реалізуватися як модель.
![]() |
"Моя глобальна мета - стати моделюю такого рівня, аби мати змогу залучати інвесторів для реалізації "безбар'єрного середовища", або ж змогти самій вкладати в це гроші. Хто як не ми", - каже вона.
"Українська правда. Життя"