Як прищепити малюкам любов до садівництва: 7 "зелених" експериментів

— 13 вересня 2015, 11:14

Виростити селеру зі стебла, поселити овес у яєчних шкаралупках, зробити живу інсталяцію на основі старої іграшки – яке дитя встоїть перед таким?

Цікавими "зеленими" експериментами, котрі вона проводила з власними дітьми, поділилася одна з авторок сайту About, Керрі Майклз.

Найважливіша їхня характеристика, з її слів, це те, що вони не нудні.

Селеровий кущик

Купіть пучок селери, зелень використайте, а "пеньок" занурте у воду. За день-два листячко почне відростати. А коли з'являться корінці, рослину можна буде висадити в горщик або в садок.

Часник у бляшанці

Зелень часнику стане чудовим додатком до зимових салатів. Щоправда, спершу доведеться трохи потерпіти, але щойно з'являться паростки, процес піде швидше.

Батат у слоїку

Солодка картопля або батат, який не є родичем звичайній картоплі, так само, як і вона, красиво цвіте. А ще з нього може вийти цікава хатня рослинка. У бульбу треба вштрикнути чотири зубочистки, за рахунок яких вона триматиметься над слоїком, наполовину занурена в воду.

Оскільки батат – не надто частий гість на українських кухнях, можна спробувати зробити те саме з картоплиною або топінамбуром.

Газон у шкаралупці

У яєчній шкаралупці зробіть голкою дірочку. Прикрийте ту дірочку шматочком туалетного паперу чи кавовим фільтром. Заповніть шкаралупу землею на три чверті, посійте овес або газонну травичку. Поливати найкраще за допомогою пульверизатора. Ще можна розмалювати шкаралупки та посадити маленьку рослину на кшталт фіалки.

Слоїк-тераріум

Зі слоїка з кришкою, що закручується, вийде прекрасний тераріум. Простіший спосіб – узяти маленьку рослину, не виймаючи її з горщика, встановити на кришці та закрити слоїком. Другий спосіб, складніший – це аккуратно пересадити зеленого пожильця на кришку. У тераріумах, зокрема, гарно почувається мох.

Квітник у соковому пакетику

У пакетиках з-під соків добре пророщувати трави та інші рослини, перш ніж висадити їх у садок. А діти можуть посадити квіточки.

Іграшкова інсталяція

Квітникарство може подарувати друге життя іграшкам, котрими дитина вже не грається. Вантажівки, возики – все, в чому вміститься вдосталь землі, підійде. Але не забудьте подбати про дренаж.

Реклама:

Головне сьогодні