У Німеччині нагородили відомого українського фотохудожника

19
10 жовтня 2015
Роботи Бориса Михайлова. Фото з сайту Аrtnet.com

Як повідомляє Німецька хвиля, 77-річного фотомитця з Харкова називають провідним хроністом радянського та пострадянського суспільства. На Заході найвідомішим є його цикл фотографій безхатьків Харкова та людей, які після розпаду Радянського Союзу не змогли знайти своє місце в житті та новій соціальній системі. Фотографувати Михайлов почав ще в 1960-тих роках.

Михайлов узяв собі за мету "найпослідовнішим чином зафіксувати умови людського існування", заявив у промові на честь лауреата директор Національної галереї в Берліні Удо Кіттельман.

 Фото dpa

Художник неодноразово отримував престижні міжнародні нагороди. Його роботи зберігаються в багатьох музеях світу. Михайлов є членом Академії мистецтв Берліна. Він живе і працює в Берліні та Харкові.

Премія Goslarer Kaiserring не має призового фонду, але вважається однією з найважливіших нагород у сфері сучасного образотворчого мистецтва. До журі премії входять впливові музейні діячі, куратори та мистецтвознавці, а також низка лауреатів.

Нагорода - це золотий перстень із аквамарином та зображенням німецького імператора Генріха IV, на честь якого премію назвали "кайзерівською". Нагороду вручають із 1975 року.