З’явилась інтерактивна база, в якій можна повідомити про порушення у вишах

— 16 листопада 2015, 18:18

Автори проекту з аналітичного центру CEDOS ставлять за мету створити базу порушень в українських вишах та спонукати адміністрацію до їх виправлень, пише Платформа.

Тепер кожен студент, викладач або просто небайдужий може повідомити про порушення законодавства у виші і назавжди занести його в базу та на карту Profrights.org.

Організатори закликають вносити у власну базу інформацію про хабарі, неправильно проведені процедури виборів чи конкурсного відбору, перешкоджання в академічній мобільності, незаконне звільнення або перенавантаження викладачів та інше.

Інформація про порушення формується з відкритих даних у достовірних джерелах та з повідомлень користувачів.

При цьому усі повідомлення проходять ретельну перевірку.

Наразі зареєстровано 213 повідомлень про порушення. Усі вони доволі різні - від проблем з виплатами стипендій до корупції та порушень інтелектуальної власності

"Кожне звернення проходить два етапи. Спершу відсіваються повідомлення, які однозначно не є порушеннями законодавства, а значить не публікуються в базі Profrights.org, – пояснює Єгор Стадний. – Потім відбувається перевірка правдивості наведених фактів та достовірності джерела. На жаль, більшість повідомлень не проходять перевірку. Зазвичай через ненадійність джерела або неповноту інформації".

При цьому часто надходять повідомлення, які насправді не сигналізують про порушення, що, за думкою авторів проекту, свідчить про необізнаність у законодавстві, своїх правах і обов'язках.

"Ми намагаємось цьому зарадити, публікуючи статті з роз'ясненням правил проведення різних процедур у ВНЗ. Які права у студентів у гуртожитку або під час навчання, чи можна стягувати плату за пропущені пари, як укласти договір на оплату за навчання, як мусить відбуватись прийом на роботу та звільнення викладачів, як обраховується індексація, чи можлива агітація у ВНЗ – ми стараємось пояснити, як і куди звертатись з різними проблемами", – каже Єгор Стадний.

Для зручності користувачів база відображає правопорушення в декількох географічних та тематичних розрізах.

Реклама:

Головне сьогодні