Квіт пояснив, коли почнеться 12-річка, і як розширяться можливості батьків школярів

— 26 листопада 2015, 13:50

Про це сказано у пункті 3 прикінцевих та перехідних положень проекту закону про "Освіту", розповів міністр освіти і науки Сергій Квіт на розширеному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти у четвер.

Для базової середньої освіти навчання за програмами 12-річної середньої освіти стартує з першого вересня 2022 року, для профільної середньої освіти - з першого вересня 2018 року.

Як пояснив Сергій Квіт, основна мета запровадження 12-річного навчання – зменшення навчального навантаження на учня, надання йому права вибору предметів у старшій школі.

Старша профільна школа запроваджується законом.

Кількість випускників, які підуть навчатися до вищих навчальних закладів, буде зменшуватися, та більшість з них орієнтуватиметься на заклади професійної освіти, які, у свою чергу, будуть розвиватися.

При цьому кількість університетів зменшуватиметься.

Сергій Квіт також пояснив, що проект базового закону "Про освіту" містить чіткі механізми залучення громадськості до участі у реалізації освітнього процесу.

Зокрема, вперше на законодавчому рівні передбачається можливість створення батьківських комітетів як органів громадського нагляду у дошкільних, позашкільних і загальноосвітніх закладах.

Батьківські комітети можуть оцінювати роботу керівника і діяльність закладу освіти, а також брати участь у визначені стратегії розвитку закладу, контролювати виконання кошторису, сприяти залученню додаткових джерел фінансування.

До цих повноважень додаються ще сім для об’єднань батьківських комітетів, які є одним із суб’єктів громадського нагляду у сфері освіти.

Окрім громадського нагляду, законопроект містить конкретні механізми громадського управління. Так, до складу конкурсної комісії з обрання директора школи, будуть входити представники педагогічного колективу та громадського об’єднання батьків.

Реклама:

Головне сьогодні