Лише 18% українців володіють англійською на рівні вище середнього - дослідження

— 17 грудня 2015, 14:06

Про це йдеться у результатах досліження TNS.

Українці розуміють необхідність знати мови – 2/3 респондентів запевнили, що планують їх вивчати. Найбільш популярною серед іноземних мов є англійська – її планує вивчати половина опитаних, а 97% хотіли б щоб її вивчали діти.

Більше половини респондентів вважають, що іноземна мова може забезпечити для них та їхніх дітей можливість вільного спілкування з іншими людьми. Водночас 43% вважають, що знання іноземної дозволяє отримати більш оплачувану роботу в Україні.

В Україні знання іноземної мови все частіше стає однією із обов’язкових вимог при прийомі на роботу.

Так, за даними рекрутингового порталу rabota.ua, у 12% вакансій, розміщених на їхньому сайті, зазначено вимогу знання англійської мови. Чимало роботодавців, хоч і не заповнюють потрібне поле на сайті, але в тексті вакансій прописують, що англійська потрібна.

ВІДЕО ДНЯ

При цьому серед сфер, у яких знання англійської мови підвищує середню заробітну плату працівника, порівняно із середньою зарплатнею фахівця без знання мови є безпека та охорона (майже у 6 разів вища заробітна плата), медицина і фармацевтика (у три рази), а також виробництво (майже у два з половиною рази) та It-галузь (більш, ніж у два рази вища заробітна плата).

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні