"Кожну секунду шляху, я думав, що помру": сирійський біженець проплив з Туреччини до Греції. Фото

— 23 грудня 2015, 15:14

Амер Мехтр пояснив, що не мав достатньо грошей, аби заплатити контрабандистам, які б перевезли його до Європи. Його родина лишилися без грошей, коли втратила свій будинок у результаті війни, пише The Independent.

Амер, який у минулому тренувався з Сирійською національною збірною із плавання у Дамаску, зрозумів, що його єдиний шанс почати нове життя у ЄС - це перевірити свої шанси та пропливти чотири милі Егейським морем з Туреччини до грецького острова Самос.

Чоловік кілька місяців готувався до складного запливу. Щодня він плавав з тренером біля узбережжя Бейрута, де він жив після втечі із Сирії.

Вночі він зайшов у воду поблизу турецького міста Гюзельчамли. Він розповідає, що майже годину тікав від турецьких офіцерів поліції, які охороняють берегову лінію від контрабандистів. Мехтр дуже ризикував, адже уже був виснаженим, після зустрічі із поліцією. Все, що він мав при собі, - це плавки, шапочку для купання, окуляри та затиск для носа.

ВІДЕО ДНЯ

Він також мав дрібку особистих речей, в тому числі телефон, кілька комп'ютерних чіпів, старі фотографії родини та батьківщини, прив'язані до талії. Він також мав кілька фініків, єдине джерело енергії та харчування на шляху.

"Кожну секунду свого шляху, я думав, що помру. Але я продовжував плисти. Я просто дивився на скелі переді мною і думав, що там моє майбутнє", - каже чоловік.

Незважаючи на всі труднощі, він все-таки дістався Самоса, де його і сфотографували. Він подолав 7 миль, перш ніж досяг порту, де його зможуть офіційно зареєструвати у ЄС як біженця.

Наразі він живе у європейському таборі для біженців. "Я далеко не єдиний, хто здійснив таку подорож. Є багато інших людей, які вчинили так само", - розповідає він.

Як відомо, проблема біженців, які масово прямують до ЄС, останнім часом стоїть дуже гостро.

У вересні цього року, фото потонулого сирійського хлопчика, якого винесло море на один із турецьких пляжів, шокувало цивілізований світ та продемонструвало ескалацію ситуації із біженцями у світі.

Реклама:

Головне сьогодні