Подяка - це хабар: у Львові стартувала кампанія проти "побутової корупції"

— 29 грудня 2015, 14:59

Під традиційною (побутовою) корупцією мається на увазі дрібні хабарі, що у свідомості людей вважаються подякою за швидке та якісне (у їхньому розумінні) надання державних послуг чи особливу увагу (наприклад, коробка цукерок вчителю чи 50 грн. дільничному лікареві).

Як зазначають засновники проекту, так історично склалося, що у Львівській області такі хабарі є традиційними і не засуджуються публічно.

Вони також впровадили опитування, де запрошують взяти участь у публічному обговоренні теми побутового хабарництва, створенні громадської статистики, також пропонуємо розповідати власні історії, пов’язані із хабарництвом.

Ця анкета – анонімна, тож залишається право відкривати своє ім’я чи ні.

Як зазначає на своїй сторінці у Facebook координатор проекту "Я не дякую хабарем" Богдана Неборак, активісти також збирають усілякі корупційні історії. "Історійки можна писати анонімно, я переконана, що є дуже смішні (як і дуже сумні), і всі дуже цікаві", - каже вона.

Раніше громадські активісти міста провели акцію "Я не дякую хабарем" для того, щоб пояснити львівським студентам суть побутової корупції.

- а вас цікавить тема побутової корупції у львівських вишах?- цікавить-цікавить, лиш зараз не маємо часу, саме біжимо н...

Опубликовано Богданой Неборак 28 декабря 2015 г.

"Подяка викладачу, лікарю чи правоохоронцю виховує в ньому схильність до хабарництва чи вимагання матераіальної винагороди за його ж роботу", - це один з месиджів з якими активісти йшли до студентів.

Реклама:

Головне сьогодні