З пластикових кришечок справді ніхто не робить протезів

— 3 лютого 2016, 19:56

Про це йдеться у повідомленні Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО.

Цю ж інформацію "Українській правді. Життя" підтвердили у Благодійному фонді "Овес", який проводить збір кришечок.

Як зазначила Державна служба у справах ветеранів війни, протезування для бійців АТО в Україні здійснюється безкоштовно.

"Протезування постраждалих учасників АТО фінансується державою", - додають у службі.

Крім того, експерти визнають, що сучасні протези не можуть бути зроблені з поліетилену.

"Збираючи пластикові кришечки, громадяни допомагають переробним підприємствам безкоштовно отримувати сировину", - додають у службі.

У БФ "Овес", який на рекламних плакатах повідомляв про акцію "збору та утилізації пластикових пляшок та окремих кришок для подальшої переробки та виготовлення протезів та їх частина для воїнів АТО", теж визнають, що ніяких протезів з пластику не роблять.

"На комплектуючі пластик не йде", - розповіла директор фонду Тетяна Руденко у коментарі телефоном.

За її словами, шлях кришечок такий: "Збирається пластик, здається переробникам, виручені кошти безготівково надходять на рахунок фонду і далі так само безготівково перераховуються тому, хто потребує допомоги саме в протезуванні".

За її словами, фонд не шукає бійців, які потребують протезування, вони самі до них звертаються.

За увесь час акції на виручені кошти вдалось профінансувати 120 тисяч гривень для протезу Сергія Тимощука, та ще 58 тисяч гривень для протезу іншого бійця.

Водночас, на сайті фонду відсутній фінансовий звіт за останнє півріччя, там обіцяють його опублікувати у четвер.

За словами Тетяни Руденко, переробники сміття (ТОВ "БРОВАРИ-ВТОРМА" (м. Бровари, має мережу філіалів по Україні) співпрацює з початку акції, ще два переробники співпрацюють з вересня минулого року: ФОП Єланська В.О. (м. Краматорськ) та ТОВ "ІНВІДВТОР" (м. Луцьк) закуповують кришки за 8-10 гривень за кілограм в залежності від того, де їх беруть і чи сортовані вони за кольором.

На запитання про те, що в оголошенні не коректно вказано інформацію про призначення кришечок, Тетяна Руденко сказала: "Якщо вам кажуть, що не можуть зайти в пошту, ви ж розумієте, що йдеться не про звичайну пошту, а електронну".

"Можливо хтось десь якось щось перекрутив, але ми написали, якось ось так, ми так його розуміли. Ми навіть не могли уявити, що хто подумає, що з кришечок можна зробити щось… Я крім LEGO не бачила нічого, що можна зробити з кришечок. Ви ж як доросла людина теж розумієте, що стіл, машину з них не зробимо", - додала Руденко.

Зазначимо, що раніше в коментарі для сюжету "UA: Перший", Тетяна Руденко вказувала, що з частини пластику робляться деталі для протезів (на відео: з 1.25 хвилини).

Українська правда. Життя

Реклама:

Головне сьогодні