Пандуси, заїзди і ліфти – всім. Для Києва створили карту обмеженої мобільності

— 23 лютого 2016, 14:39

За допомогою мапи можна буде перевірити наявність пандусів, заїздів, ліфтів та скласти маршрут, обравши для відвідування саме ті об’єкти, якими без перешкод можна користуватись.

Наразі сайт запускається і там можна буде додавати або оцінювати ступінь доступності об’єктів громадського користування, а також надсилати скарги до контролюючих органів, якщо об’єкти є недоступними.

Так виглядатиме сайт з інтеративною мапою

Активісти нагадують, що у Києві мешкає більше 150 тисяч людей з інвалідністю, а за даними Департаменту архітектури та міськбудівництва столиці - більше 50% людей в різний час свого життя відносяться до малобільної категорії населення.

І це не лише люди з інвалідністю. Обмеженими в мобільності є батьки з дітьми на візках, ті, хто має тимчасові проблеми зі здоров’ям, а також люди похилого віку.

Фото Joe Shlabotnik/flickr.com

Відсутність вільного доступу до об’єктів громадського користування порушує права людини.

"Згідно Конституції України, відсутність безбар’єрного доступу до місць громадського користування порушує права людини. Незважаючи на існуючи державні будівельні норми, згідно яких всі місця мають бути облаштовані спеціальними заїздами, пандусами, ліфтами тощо, норми не завжди виконуються забудовниками, а державна будівельно-архітектурна інспекція, яка має за цим слідкувати, не має впливових механізмів для зміни ситуації", - розказав керівник ГО "Підмога.інфо" Олексій Краснощоков.

Створення сайту "Вільний простір" підтримав "Фонд підтримки ініціатив місцевих громад" при посольстві Канади.

Фото me and the sysop/flickr.com

"Фонд вже багато років підтримує проекти місцевих громад, які направлені на протидію дискримінації, і питання інклюзивності суспільства – є пріоритетним для нас. Також тішить, що ці проекти реалізуються самими громадами", - розказала політичний радник та заступник голови місії спостерігачів Канадського посольства Енн Меттсон Гаус.

Активісти запрошують всіх небайдужих долучатись, оцінювати та додавати об’єкти, формувати та відправляти скарги, а також вносити свої пропозиції щодо покращення роботи сайту "Вільний простір". Для сайту доступна мобільна версія, а також створюється мобільний додаток.

Реклама:

Головне сьогодні