Торгівля гуманітаркою: після перевірки звільнено голову київського Червоного хреста

— 23 березня 2016, 12:01

Про це повідомляє правозахисна організація Transparency International.

На засіданні правління також звільнили голову Солом’янської районної організації.

Заяву на звільнення за власним бажанням падала голова Печерської районної організації ТЧХ.

Нині триває перевірка в Одеській обласній організації ТЧХ. У присвоєнні гуманітарного вантажу зі Швейцарії підозрюється її голова Тамара Барніч.

"На час проведення перевірки Барніч відсторонена від виконання своїх обов’язків. Також в Одесі триває кримінальне розслідування з цього приводу", йдеться у заяві Transparency International.

"Починаючи з кінця січня до ТІ Україна звернулися декілька викривачів, які додатково повідомили про факти здачі в оренду візків для інвалідів, про бездіяльність патронажних сестер за бюджетні кошти, продаж гуманітарної допомоги", повідомляють правозахисники.

"Після того, як волонтери Товариства Червоного Хреста повідомили ТІ Україна про численні випадки торгівлі гуманітарною допомогою, ми закликали правоохоронні органи, Міністерство охорони здоров’я України, а також партнерів Товариства втрутитись у ситуацію і зауважити на оприлюднені викривачами факти корупції", пояснюють у ТІ.

Тож товариство Червоного Хреста, під тиском громадськості, ініціювало внутрішні перевірки.

Окрім звільнення очільників двох місцевих київських організацій, догану оголосили також головам Деснянської, Оболонської та Печерської районних організацій, а за неналежне ведення роботи попередження головам Голосіївської, Дарницької, Дніпровської, Святошинської та Шевченківської районних організацій.

Правоохоронні органи розглядають заяву ТІ Україна та матеріали щодо можливості притягнення до кримінальної відповідальності посадових осіб ТЧХУ і окремих державних службовців.

Фото day.kiev.ua

Porsche Finance Group за запитом ТІ Україна пообіцяла здійснити перевірку дотримання Червоним Хрестом порядку використання благодійної допомоги.

Раніше правозахисники зверталися до МОЗу з проханням перевірити витрачання Товариством Червоного Хреста України коштів, які виділяють з бюджету через МОЗ на патронажну службу.

Міністерство повідомило, що МОЗ не має право перевіряти ТЧХУ.

"МОЗ не хоче розбиратися, чи справді патронажна служба допомагає нужденним і чи взагалі вона потрібна в такій формі, в якій вона зараз існує. Наприклад, в нашому розпорядженні є документи і факти, які свідчать про бездіяльність патронажних сестер в окремих регіонах, про відсутність їх співпраці з медичними і соціальними закладами, де вони повинні отримувати списки тих, хто потребує допомоги", заявив юридичний радник ТІ Україна Дмитро Кузін.

Усіх, хто зіткнувся з корупцією у Товаристві червоного Хреста, повідомляти на сайті anticorruption.in.ua

У січні 2015 року на Громадському телебаченні у програмі "Слідства.інфо" вийшов сюжет про корупційні порушення у Товаристві Червоного Хреста України.

Зокрема, журналісти повідомили про торгівлю окремими представниками Червоного хреста гуманітарною допомогою, яка повинна надаватися людям безкоштовно.

Зубну пасту, косметику, шоколад, який організації та громадяни передавали на потреби нужденним, продавали не лише у приміщеннях організації, а й просто на вулиці.

Такі факти журналістці Олені Козаченко вдалося зняти на камеру.

Про факти привласнення гуманітарної допомоги зі Швейцарії в Одеському обласному товаристві ЧХ у сюжеті повідомив швейцарський волонтер Макс Хільпер.

Згодом Товариство Червоного хреста України пообіцяло провести внутрішню перевірку після розслідування "Слідства.інфо".

Реклама:

Головне сьогодні