Їх не чекали: понад 400 бійців АТО не взяли на колишню роботу

5
29 березня 2016

Демобілізовані бійці повертаються на свої підприємства, проте виявляють, що їхні посади або ліквідовані, або ж на них працюють інші особи, уточнює голова цієї держслужби Роман Чернега, повідомляє "Укрінформ".

Ці дані фіксують лише ті випадки, коли колишні бійці звернулися зі скаргою.

"Фактично всі звернення розглянуті, по деяких на сьогодні ще тривають додаткові перевірки, але вирішуються в першочерговому порядку, для того щоб ці люди, наші воїни, які повертаються, не відчували, що вони залишилися сам на сам зі своєю проблемою", – сказав Чернега.

"Такі випадки отримують належне, жорстке реагування, з керівниками таких підприємств в першу чергу проводяться відповідні розмови нашими інспекторами з праці і роз’яснюється ті негативні наслідки, які керівники можуть отримати у випадку непоновлення колишніх воїнів АТО на робочому місці", – уточнив він.

Бійці повертаються на свої підприємства, проте виявляють, що їхні посади або ліквідовані, або ж на них працюють інші особи. Фото lolik4ever/Depositphotos

За словами чиновника, більшість таких питань вирішується у добровільному порядку, але "на жаль, ми маємо і випадки, коли доводиться застосовувати і адміністративні санкції, штрафні санкції, притягувати керівників до відповідальності за порушення відповідних вимог трудового законодавства".