Як знайти хорошу роботу після довгої перерви. Лекція TED

— 4 квітня 2016, 14:44

Це може бути кількарічна відпустка по догляду за дитиною або двома малюками, невдалі спроби відкрити власну справу чи вимушена пауза, обумовлена станом здоров'я.

Лектор TED Керол Коен збирає історії професійного повернення з 2008 року і допомагає людям влаштуватися на роботу.

Вона розповідає: роботодавці із острахом ставляться людей, котрі не працювали протягом 3, 5 та 10 років, і тепер хочуть повернутися у професію. Кандидатів зі значними часовими прогалинами у резюме вони називають "ризикованими".

Самі люди теж мають сумніви, чи вони здатні на успішне повернення.

Однак, незважаючи на це, фахівці з різних областей вдало розпочинають нове професійне життя.

Керол наводить приклади: британський ядерний фізик із перервою у п'ять років, котрі він провів зі своїми п'ятьма дітьми, суддя, медсестра і навіть розлучена жінка — соціальний працівник після 25 років, проведених вдома з родиною, — всі вони нині ефективно працюють.

Сама Керол народила чотирьох дітей і 11 років не поверталася до своєї професії.

Вона пояснює: на початку пошуків люди витрачають по 6-9 місяців, надсилаючи своє резюме до компаній, але не отримуючи жодної відповіді.

Найперше, що треба зробити в такій ситуації — "вийти з дому" і розповісти усім знайомим та навіть напівзнайомим людям, що ви шукаєте роботу.

Також варто бути готовим до того, що більшість таких розмов і співбесід спочатку ні до чого не призведуть.

Секрет, який відкрився Керол під час її власних пошуків, дуже простий: люди, з якими вона спілкувалась під час активного професійного життя, запам'ятали її такою, якою вона була раніше — вправним фахівцем-фінансистом без "домашнього образу" на кухні та у капцях.

Фото Kzenon/Depositphotos

Тож вона почала спілкуватися з ними, відновила старі контакти — і це допомогло їй стати впевненою у собі, згадавши про свої навички та вміння.

Коли Керол розпочала ходити на співбесіди, їй довелося розповідати про свою роботу у фінансовій компанії, яка вже давно не існувала.

Повернутися до контексту ділового світу їй допомогли новини — близько півроку жінка читала профільні видання.

Лектор TED упевнена: жінки або чоловіки, які вже побували у декреті, насправді є непоганими кандидатами, бо вони мають значний попередній досвід роботи і вже не потребують інших перерв. На додаток – у них є ентузіазм повернутися, бо вони вже вдосталь були "на узбіччі" ділового світу.

Фото pressmaster/Depositphotos

Керол опитала роботодавців і склала перелік основних їхніх сумнівів щодо кандидатів на повернення.

Перший –після довгої перерви фахівець є "технічно відсталим", бо не стежив за оновленнями у цифровому світі, та не вміє користуватись потрібними програмами.

"Насправді, вони праві, тому кандидати мають оволодіти базовим пакетом офісних програм. Все інше можна вивчити згодом", — вважає лектор.

Другий – такі люди вже не знають, чим насправді хочуть займатись.

Карол радить усім: варто визначитися, у якій сфері ви будете найефективнішими з вашими навичками, а також чітко поясніть майбутньому босу, що саме цікавить вас, і чому.

Вона також переконана, що запорукою успішної роботи є стажування. Навіть для фахівця у дорослому віці з досвідом роботи. Не варто боятися знову вчитися, каже лектор TED.

Так роботодавець зможе прийняти на роботу людину не за результатами співбесіди, а на основі її фактичної діяльності.

Реклама:

Головне сьогодні