Чи дійсно зв'язок дитини з матір'ю більш природній і міцний, ніж з батьком?

— 23 квітня 2016, 10:50

Це твердження чи не століттями пропагувалося у суспільстві та посилювалося за рахунок реклами, пише портал theconversation.com.

Те, що матері йдуть у декрет сприймається як аксіома.

Однак дослідники Університету Шеффілда, Брістольського університету та Університету Східної Англії спробували визначити, чи дійсно є будь-які підстави вважати, що матері більше підходять для піклуватися про своїх дітей, ніж батьки?

Прийнято вважати, що відносини між батьками і дітьми починаються ще до народження. Однак у цій області більшість опитувань проводилися серед матерів, а вчені рідко спостерігали батька у ролі первинного вихователя, оскільки декрет серед чоловіків майже унікальне явище.

Те, що матері йдуть у декрет сприймається як аксіома. Фото monkeybusiness/Depositphotos

Вважається, що під час пологів і годування грудьми у жінок виділяється гормон окситоцин, щоб допомогти регулювати "материнський інстинкт" у ссавців.

Проте дослідження показують, що рівень окситоцину піднімається не сам по собі, а в результатів взаємодії матерів з їхніми дітьми. На нього, зокрема, впливають ласкаві дотики, дитячий лепет та фіксування матір'ю на собі погляду дитини.

У чоловіків рівень цього гормону теж продукується, але від інших дій малюків під час спілкування. Батьків "заводять" грайливі дотики і активність дитини.

Батьків "заводять" грайливі дотики і активність дитини. Фото monkeybusiness/Depositphotos

Науковці також нагадують, що не існує фактичних доказів того, що почуття, які виникають у батьків з приводу майбутньої появи дитини, впливають на післяпологову поведінку.

Крім того в одному експерименті вчені досліджували здатність матерів і батьків відрізняти крик свого немовляти від інших і виявили, що це безпосередньо пов'язано з кількістю часу, яку кожен з них проводив з дитиною, а не від їх статі.

[L]У підсумку дослідники зазначають, що фактори допологового зв'язку, гормонів і досвіду не дають достатніх підстав стверджувати, що чоловік не здатен мати більш міцного зв’язку зі своєю дитиною, ніж його дружина.

"Відносини батька і дитини – складна робота, і ми поки не знаємо відповідей на всі питання, але чоловік, будучи готовим до досвіду і розуміння дитини, може реагувати на потреби дитини у чутливій манері", – підсумовують вчені.

Реклама:

Головне сьогодні